Uczniowie "Łokietka" powitali nowy rok szkolny. Uroczysta inauguracja

fot. powierzone
„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. Szkoła to nie tylko miejsce# gdzie zdobywamy wiedzę, ale przede wszystkim przestrzeń, w której kształtujemy siebie, swoje umiejętności i wartości.
2 września 2024r . o godzinie 08.00 w ZS im. Władysława Łokietka zainaugurowano nowy rok szkolny 2024/25. Zebranych nauczycieli, uczniów i rodziców powitał dyrektor szkoły, pan Piotr Michalak życząc wszystkim, aby najbliższe dziesięć miesięcy było czasem otwierania nowych możliwości, harmonijnej współpracy i determinacji w dążeniu do osiągania sukcesów.
Na forum odczytano listy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pana Piotra Całbeckiego i Starosty Nakielskiego, pana Krzysztofa Błońskiego z życzeniami dla całej społeczności szkolnej.
Dla zgromadzonych uczniów klas pierwszych było to spotkanie w nowej placówce. Od wtorku zasiądą w szkolnych ławkach gotowi do nowych wyzwań edukacyjnych, aby rozpocząć czas intensywnej pracy, zawrzeć nowe znajomości, zrealizować osobiste i zawodowe marzenia.
Na inauguracyjnym apelu poznali swoich wychowawców, nauczycieli i nowych kolegów.
„Trzymamy kciuki za Wasz twórczo wykorzystany szkolny czas”.
Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)