Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

08 marca 2025

Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie. Nie czekaj - rusz się po zdrowie!

Aktywność fizyczna ma kluczowe # znaczenie dla zdrowia, długości życia i dobrego samopoczucia. Każdy ruch jest lepszy niż brak ruchu – nawet krótki spacer czy kilka minut rozciągania robi różnicę.

Regularna aktywność pomaga utrzymać prawidłową masę ciała i zmniejsza ryzyko chorób związanych z otyłością. W połączeniu ze zdrową dietą jest najskuteczniejszym sposobem na wzmocnienie i utrzymanie zdrowia.

Nie czekaj – rusz się po zdrowie!

materiał: Główny Inspektorat Sanitarny

Oceń artykuł: 11 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (13)

    dr.Hause, w dniu 08-03-2025 10:43:57 napisał:

    Kto nie skacze? Ten umiera! Hop! Hop! Hop!

    odpowiedz

    • 4 (12)

    aaa, w dniu 08-03-2025 14:05:31 napisał:

    pozamykajcie orliki i kasujcie pieniądze za wynajem wtedy będzie więcej ruchu

    odpowiedz

    • 8 (16)

    Matka Mateckiego , w dniu 08-03-2025 16:15:18 napisał:

    Matecki codziennie będzie chodził po spacerniaku więc ruchu będzie miał pod dostatkiem. Ciekawe kiedy Jarosław będzie tak spacerował?

    odpowiedz

    • 2 (10)

    spacerowicz, w dniu 08-03-2025 17:29:37 napisał:

    Spacer nic nie kosztuje,tylko gdzie maszerować?Brak chodników do Lubaszcza,,Olszewki,Karnowa,dlaczego żadna władza o to nie zadbała,ani burmistrz a ni żaden starosta,ważne są miejsca na listach,a co dalej?Społeczeństwo nadal się dyma….

    odpowiedz

    • 5 (13)

    mroczanin, w dniu 09-03-2025 10:11:50 napisał:

    jak dobrze, że wybudowany za ciężkie pieniądze mieszkańców mrotecki Orlik jest wciaż otwarty i za drobną opłatą dostępny dla wszystkich...a nie, wcale tak nie jest XD

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)