Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Dzieci poznały pracę policjanta. Zobaczyły też jak wygląda komenda

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z# Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. Przewodnikiem po komendzie była mł. asp. Zofia Wrzeszcz, która dodatkowo przeprowadziła krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (13.09.21) do nakielskiej komendy zawitały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. W murach jednostki gości powitała mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci obejrzały radiowozy, a z największym zainteresowaniem oglądały tylną część jednego z uprzywilejowanych aut, przeznaczoną dla osób zatrzymanych. Następnie policjantka pokazała zwiedzającym tzw. „Niebieski pokój”, który jest specjalnie wyposażony i przygotowany do przesłuchań najmłodszych.

Na zakończenie spotkania, w świetlicy jednostki, mł. asp. Wrzeszcz przeprowadziła lekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci poznały znaki i sygnały drogowe oraz usłyszały wiele na temat zasad poruszania się po trasach pieszych. Nabytą wiedzę przedszkolaki chętnie ćwiczyły na tzw.: „miasteczku ruchu drogowego”.

W nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach maluchy otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)