Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Dzień pizzy w bibliotece. Moc zabawy przy włoskiej muzyce

fot. pow.

fot. pow.

Neapolitańska, rzymska, amerykańska… Każdy rodzaj #i smak pizzy ma swoich miłośników. To danie jest znane i lubiane niemal w każdym zakątku świata. Nic zatem dziwnego, że doczekało się swojego święta – i to więcej niż jednego!

Dzień Pizzy jest bowiem obchodzony aż 3 razy w roku. Wiele restauracji organizuje w tym czasie festiwale, podczas których można spróbować tego specjału z nietypowymi dodatkami. Niektórzy decydują się również na świętowanie w domu, zapraszając swoich znajomych na kolację z pizzą w roli głównej.

Jeżyki natomiast postanowiły uczcić ten pyszny dzień w Bibliotece Dziecięcej. Spotkały się tam z Francesscą, która przeczytała im bajeczkę, opowiedziała o włoskich tradycjach oraz poczęstował pizzą. Dzieci mogły z papieru wyczarować własny przysmak, a na koniec brały udział w zabawach tematycznych, przy muzyce włoskich wykonawców.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)