Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2024

Emeryci i renciści chętnie korzystają z mLegitymacji. Wygoda i nowoczesność

fot. freepik

fot. freepik

Już prawie 773 tys. emerytów i rencistów pobrało# mLegitymację ZUS. Można z niej korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie dzięki aplikacji mObywatel.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od 2023 roku wystawia z urzędu elektroniczne legitymacje emeryta-rencisty. Aby zacząć korzystać z mLegitymacji wystarczy na swoim smartfonie zainstalować bezpłatną aplikację mObywatel. Znajdziemy ją w sklepie Google Play i App Store. Po zalogowaniu należy kliknąć opcje „dodaj dokument” i wybrać z listy dokumentów „legitymacja emeryta-rencisty”. Od tej pory na pulpicie aplikacji będzie widoczna ikona mLegitymacji – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

- Co ważne, jeśli wcześniej nie dodaliśmy w aplikacji mObywatel dowodu osobistego, to najpierw musimy potwierdzić swoją tożsamość, czyli dołączyć dowód osobisty, a następnie dodać legitymację emeryta-rencisty – tłumaczy rzeczniczka.

Wygoda i nowoczesność

Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty to znakomite rozwiązanie dla świadczeniobiorców ze smartfonem. Nie trzeba nosić przy sobie tradycyjnej, plastikowej legitymacji, by potwierdzić swój status emeryta-rencisty. Można pokazać mLegitymację na ekranie swojego smartfona i bez problemu korzystać z przysługujących ulg i uprawnień. Korzystając z elektronicznego dokumentu, senior ma takie same prawa, przywileje i benefity jak w przypadku tradycyjnego dokumentu. Lista przywilejów – oprócz zniżek np. na bilety komunikacji lokalnej czy dalekobieżnej – jest szeroka i zazwyczaj inna w przypadku różnych samorządów. Zniżek na usługi udzielają także przedsiębiorcy, organizatorzy wydarzeń kulturalnych oraz instytucje oferujące zabiegi zdrowotne.

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Czuwaj, w dniu 10-07-2024 13:22:48 napisał:

    Cieszy aktywność mobilna seniorów.Analogowy senior to wykluczony senior,narażony zdecydowanie na stratę cennego czasu,pieniędzy i całkowite urzędnicze ubezwłasnowolnienie.

    odpowiedz

    • 4 (4)

    se mła, w dniu 10-07-2024 14:37:19 napisał:

    generalnie denerwujące jest to przymuszanie do posiadania wszystkiego w sieci, inwigilacja na każdym kroku

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Druga strona medalu, w dniu 10-07-2024 16:53:35 napisał:

    W pandemii i pierwszych dniach napaści sowietów na Ukrainę w sklepach pojawiły się karteczki " płatność tylko gotówką" ;-) a na bankomatach i większości Banków informacje" chwilowo nieczynne" Wszyscy nagle się zwyczajnie posra...się liczył tylko zdrowy piniądz.Tak więc wystarczy tylko wyjąć "wtyczkę z gniazdka" i ..."ciemność widzę-widzę ciemność" Tyle jest wart ten wirtualno-cyfrowy świat.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Konstrukcje stalowe
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)