Dziś mamy 7 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Wizyta licealistów w muzeum. Niezwykle wartościowa lekcja

fot. powierzone

fot. powierzone

15 kwietnia 2024 roku klasa III mi wraz z wychowawcą# miała przyjemność odwiedzić Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie znajduje się fascynująca wystawa poświęcona pradawnym dziejom Nakła. Wizyta w muzeum była niezwykle interesująca i wartościowa edukacyjnie; dała możliwość zgłębienia historii i kultury naszych przodków.

Podczas zwiedzania wystawy pani Anna Sergott prezentowała cenne artefakty i inne eksponaty z okresu prehistorycznego, co pozwoliło młodzieży zobaczyć, jakich narzędzi i przedmiotów w codziennym życiu używali Słowianie na naszym terenie.

Jednym z najbardziej interesujących elementów lekcji w Muzeum Ziemi Krajeńskiej był wykład pani Anny Sergott, kustosza muzeum. Prelekcja połączona z prezentacją była poświęcona wierzeniom Słowian. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o religijnych przekonaniach i obrzędach Słowian. Prelegentka przedstawił bogactwo mitologii Słowian, opowiadając o znaczeniu bóstw, takich jak Perun czy Swarożyc, oraz o rytuałach związanych z cyklem przyrody i życiem społecznym w pradawnych czasach. Podczas prezentacji młodzież mogła zobaczyć również repliki świątyń i miejsc kultu Słowian, co pozwoliło lepiej zrozumieć kontekst duchowy tamtych czasów. Prezentacja była bogata w szczegóły i dostarczyła cennych informacji na temat sposobu życia i myślenia naszych przodków. Była fascynującym wglądem w duchowy świat Słowian.

Na koniec uczniowie mieli okazję porozmawiać z pracownikami muzeum, którzy byli chętni, by dzieli się swoją wiedzą na temat dziejów i wierzeń Słowian. Wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej była nie tylko przyjemna, ale również bardzo pouczająca.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)