Maturzyści przystąpili do egzaminu. Na początek język polski

fot. MM
7 maja w całej Polsce rozpoczął się tegoroczny maraton egzaminów# maturalnych. Absolwenci szkół średnich przystąpili tego dnia do testu z języka polskiego. Egzaminy pisali również uczniowie nakielskiego "Staszica", czyli największej szkoły średniej w całym powiecie
Standardowo maturzyści muszą się zmierzyć z trzema obowiązkowymi egzaminami pisemnymi na poziomie podstawowym - kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Oprócz tego, maturzyści muszą przystąpić jeszcze do egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego. Zdający muszą także przystąpić do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu.
Tematy, z którymi musieli się zmierzyć maturzyści w roku 2024 podczas egzaminu pisemnego z języka polskiego, to: „Bunt i konsekwencje dla człowieka” oraz „Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?". Maturzyści musieli się odwołać się do wybranej lektury obowiązkowej, innego utworu literackiego i wybranych kontekstów.
Tegoroczna Matura trwać będzie od 7 do 24 maja.
Galeria




























Czytaj również
Dodaj komentarz
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
zaciekawiony, w dniu 07-05-2024 19:11:53 napisał:
odpowiedz
Osa, w dniu 07-05-2024 21:30:32 napisał:
odpowiedz
Rocky, w dniu 07-05-2024 21:42:33 napisał:
odpowiedz
BBAA, w dniu 07-05-2024 22:43:03 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!