Wspólne spotkanie opłatkowe. W tle rywalizacja sportowa w darta
fot. BG
W świetlicy wiejskiej w Polichnie odbyło się# spotkanie opłatkowe, które poprzedziło Świąteczny Turniej w darta. Wszyscy przybyli spędzili wspólnie czas przy stole, podzielili się opłatkiem i wzięli udział w ciekawej rywalizacji sportowej.
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w świetlicy wiejskiej w Polichnie odbyło się spotkanie opłatkowe. Przy tej okazji zorganizowany został również Turniej Świąteczny w darcie. Zanim jednak do niego doszło, wszyscy przybyli podzielili się opłatkiem i spędzili czas przy wspólnym stole. Po miło spędzonych we wspólnym gronie chwilach przyszła pora na rywalizację darterską. Zmagania podzielono na 3 kategorię: mężczyzn, kobiet i drużyn. Rywalizowano w systemie High Score (najwyższy wynik) ale z pewną modyfikacją ilości podejść. Normalnie każdy z zawodników rzuca 7 razy po 3 lotki, tutaj natomiast każdy z darterów miał 10 podejść. Do końcowego wyniku wliczało się 9 prób, a odrzucana została ta z najniższym wynikiem. Męską rywalizację wygrał Maciej Bernat, który „wykręcił” bardzo dobry wynik łączny – 583 pkt. Na drugim miejscu z rezultatem 475 pkt uplasował się Bartosz Grochowski, a podium uzupełnił Patryk Gruczka, zdobywając 435 pkt. W damskiej rywalizacji bezsprzecznie najlepsza okazała się Beata Wojciechowska, uzyskując łącznie 442 pkt. Druga lokata przypadła Anecie Świątek z 359 pkt, a trzecia Danucie Kania z 342 oczkami. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła para Maciej Bernat – Kacper Kania, która uzyskała łącznie 518 pkt. Drugie miejsce wywalczyli Jacek i Małgorzata Świątek, zdobywając 406 pkt, natomiast na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyli Marek i Łukasz Balcer z 381 pkt na koncie. W tej rywalizacji każda z drużyn miała po 10 podejść, po 5 na każdego dartera.
Na najlepszych zawodników w każdej kategorii czekał puchar, natomiast najlepsza trójka mogła liczyć na drobne darterskie nagrody. Ponadto organizatorzy przyznali drobny upominek najmłodszemu zawodnikowi rywalizacji – Mikołajowi Grochowskiemu, który w kategorii mężczyzn zajął bardzo wysokie IV miejsce.
Wyniki końcowe rywalizacji prezentują się następująco:
Kategoria mężczyzn
1. Maciej Bernat – 583 pkt
2. Bartosz Grochowski – 475 pkt
3. Patryk Gruczka – 435 pkt
4. Mikołaj Grochowski – 429 pkt
5. Marek Balcer – 407 pkt
6. Sebastian Kania – 403 pkt
7. Bartosz Paradowski – 348 pkt
8. Szymon Lewandowski – 341 pkt
9. Jacek Świątek – 335 pkt
10. Mariusz Wojciechowski – 323 pkt
11. Kacper Kania – 308 pkt
12. Łukasz Balcer – 282 pkt
Kategoria kobiet
1. Beata Wojciechowska – 442 pkt
2. Aneta Świątek – 359 pkt
3. Danuta Kania – 342 pkt
4. Sandra Gruczka – 334 pkt
5. Małgorzata Świątek – 272 pkt
Klasyfikacja drużynowa
1. Maciej Bernat/Kacper Kania – 518 pkt
2. Małgorzata Świątek/Jacek Świątek – 406 pkt
3. Marek Balcer/Łukasz Balcer – 381 pkt
4. Mikołaj Grochowski/Szymon Lewandowski – 377 pkt
Sandra Gruczka/Patryk Gruczka – 377 pkt
6. Aneta Świątek/Bartosz Grochowski – 368 pkt
7. Danuta Kania/Sebastian Kania – 320 pkt
8. Beata Wojciechowska/Mariusz Wojciechowski – 286 pkt
Galeria
Czytaj również
- Ostatni mecz towarzyski w tym roku. Rozgrywki w szybkim tempie
- KP PSP Nakło zwycięzcą turnieju. Rozgrywki drużynowe
- Zabawa i niezapomniane chwile. Świąteczne spotkanie sportowców
- Nowy rekord życiowy. Nikola Maciejewska druga w Neubrandenburgu
- Zwycięstwo oraz porażka. Rozgrywki w Sepólnie i Ostromecku
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!