Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Geograficzne wędrówki po krajobrazach Polski. Konkurs rozstrzygnięty

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

Pod koniec czerwca br. dla uczniów klas piątych #Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle zorganizowano konkurs przedmiotowy pt. „Geograficzne wędrówki po krajobrazach Polski”

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzania i pogłębianie swojej wiedzy z zakresu geografii Polski oraz rozbudzenie ciekawości poznawczej.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat geografii fizycznej i społeczno – ekonomicznej, walorów turystycznych, zabytków oraz osobliwości charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski.

Wśród uczestników konkursu najlepsi okazali się:
Emil Dobosz z kl. Vc – I miejsce
Antoni Kawka z kl. Vc – II miejsce
Inga Wiśniewska z kl. V b – III miejsce.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 22 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)