Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

28 marca 2023

"Historia małżeńska". Czytelniczki poznały twórczość Tomasza Kieresa

fot. powierzone

fot. powierzone

Podczas marcowego spotkania Klubu DKK w Trzeciewnicy czytelniczki po raz pierwszy miały okazję# zapoznać się z twórczością Tomasza Kieresa.

Powieść „Historia małżeńska” przedstawia losy zwyczajnej pary z prawie 30-letnim stażem. Malwina i Alek, po wyjeździe ich córki na studia, rozpoczynają nowy etap w życiu. Nareszcie będą mieli więcej czasu dla siebie. Jednak Malwina nie specjalnie okazuje entuzjazm, tłumacząc swoje zachowanie tęsknotą za córką. Czy jest coś co ukrywa przed mężem? Okazuje się, że tak. Obarczona traumatycznymi przeżyciami ciągnie je za sobą, udając przez lata kogoś innego. Dodatkowo rutyna, codzienne obowiązki i poświęcenie ciągłej uwagi dziecku sprawia, że małżonkowie gdzieś się pogubili i zapomnieli o korzeniach swojej miłości oddalając się od siebie. Czy teraz dadzą sobie szansę? Czy miłość da się jeszcze uratować? Aby się tego dowiedzieć zachęcamy do przeczytania tej obyczajowej powieści.

Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 27 kwietnia o godz. 16:00

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)