Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Jednostronnie w Tucholi. Piotrowski i Wolko bardzo skuteczni

fot. BG (archiwum)

fot. BG (archiwum)

W miniony weekend Dąb Potulice rozegrał kolejny #mecz w ramach rozgrywek piłkarskich na poziomie B – klasy. Tym razem podopieczni Krzysztofa Ksobiaka zmierzyli się w Tucholi z miejscowym TKP.

W 7. kolejce rozgrywek piłkarskich na szczeblu B – klasy Dąb Potulice zmierzył się na wyjeździe z TKP Tucholą. Gospodarze jak do tej pory radzą sobie bardzo słabo w rozgrywkach, więc o innym wyniku niż zwycięstwo gości nie mogło być mowy. Faworyt był zatem jeden i potwierdził to swoją postawą na boisku. Dąb od początku przejął inicjatywę i bardzo szybko wyszedł na prowadzeni. W 10. minucie na listę strzelców wpisał Denis Piotrowski. Goście poszli za ciosem i po zaledwie siedmiu kolejnych minutach gry zdołali podwyższyć prowadzenie. Tym razem skutecznie uderzał Roger Radajewski. Od tego momentu gra się nieco uspokoiła, w związku z tym na zmianę rezultatu trzeba było nieco poczekać. Tuż przed zejściem na przerwę gola na 3:0 zdobył Oskar Rogalski. Dąb zatem znajdował się w bardzo komfortowej sytuacji przed drugą połową.

Obraz gry niewiele się zmienił po wznowieniu gry. Inicjatywa w dalszym ciągu należała do gości. Już w 52. minucie kolejną bramkę do swojego dorobku, a także dorobku zespołu dołożył Piotrowski. 6 minut później gola zdobył Sebastian Wolko, który był jednak dopiero zapowiedzią tego, co napastnik Dębu zaprezentował w drugiej części spotkania. W 65 minucie hat – tricka skompletował Piotrowski. Dąb był już pewny wysokiego zwycięstwa, ale swój koncert rozpoczął Wolko. Napastnik Dębu w przeciągu 8 minut aż trzykrotnie znalazł sposób na pokonanie miejscowego bramkarza. W całym rozrachunku zanotował cztery trafienia, a przy okazji rozegrał jedną z najlepszych połów w swojej piłkarskiej karierze.

Dąb odniósł bardzo wysokie zwycięstwo, dzięki czemu awansował na podium w grupie I. Warte odnotowania jest również to, że po raz kolejny, pomimo dość dalekiego wyjazdu, trener Ksobiak dysponował bardzo szeroką kadrą na to spotkanie.

TKP Tuchola – Dąb Potulice 0:9 (0:3)

Bramki: Sebastian Wolko 4, Denis Piotrowski 3, Roger Radajewski, Oskar Rogalski

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (6)

  kibic5, w dniu 29-09-2023 12:37:09 napisał:

  O jak Dąb wygrał to jest artykuł ale zgodnie z poprzednim komentarzem jednego z czytających rozumiem ,że artykuły o Dębie ukazują się gdy jest na meczu redaktor czyli rozumiem jak Dąb przegrywał w Wierzchucinie , czy zagrał słaby mecz z Olimpią Wtelno w Potulicach to redaktora nie było ale wybrał się 90 km do Tucholi.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Dąb, w dniu 29-09-2023 20:17:54 napisał:

  Nie mamy na to wpływu. Nasze zdanie jest takie że naklo24 powinno umieszczać artykuły zarówno o wygranych jak i o porażkach i remisach. Pozdrawiamy kibica5 który ma racje

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)