Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

19 września 2021

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła wielu zwiedzających

fot. SL

fot. SL

W niedzielę, 19 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do# Minikowa. O godzinie 10 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza pod nazwą „Barwy Lata – jesienią w ogrodzie”. To już ósma edycja takiego wydarzenia.

Niedzielna wystawa była połączona z promocją karpia nakielskiego. Jednym z organizatorów, oprócz Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, jest Gospodarstwo Rybackie w Ślesinie. Podczas wystawy miało ono specjalne stoisko, na którym można było zakupić filetowanego, smażonego oraz świeżego karpia. - „Karp nakielski” znany już od dawna szerokiej klienteli stanowi drugi filar tej wrześniowej imprezy. Jego promocja ma na celu zachęcenie do spożywania ryb przez cały rok pod różnymi postaciami, a nie tylko w okolicy Świąt Bożego Narodzenia - przekonują organizatorzy.

Tradycyjnie, nie mogło zabraknąć licznych wystawców. Uczestnicy mogli zakupić m.in. jesienne odmiany roślin. O poczęstunek zadbały koła gospodyń wiejskich oraz regionalni wytwórcy. Podczas wystawy można było nabyć również rękodzieło i miody.

Imprezie towarzyszyły m.in. : IV zlot samolotów lekkich i motolotni, liczne konkursy oraz pokaz drobnego inwentarza. Mieszkańcy, którzy nie zaszczepili się przeciwko Covid-19, mogli to zrobić podczas wystawy.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  waw, w dniu 20-09-2021 09:56:56 napisał:

  Ceny kosmos .

  odpowiedz

  • 1 (1)

  neutralny, w dniu 20-09-2021 22:26:50 napisał:

  Tak kosmos.Efekt 500 plus socjalu dla patologi.Dziś bezyna i diesel 15 gr do góry .I tak bedzie musimy się przyzwyczaic cen .lepiej nie będzie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)