Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

24 września 2022

Kierowcy nie widzą progów. Proszą o poprawę widoczności

fot. archiwum

fot. archiwum

Niedawno na ulicy Leśnej w Potulicach zamontowano progi zwalniające.# Mieszkańcy, którym na tym zależało, są z inwestycji zadowoleni, jednak jest jeszcze drobne „ale”. Gdy jest ciemno, kierowcy nie widzą progów.

Radny Dariusz Domek zwrócił uwagę na to, aby znaleźć jakiś sposób, by poprawić widoczność progów zwalniających na ulicy Leśnej w Potulicach. – Powstały one stosunkowo niedawno, sprawdzają się i mieszkańcy są zadowoleni, ale warto poprawić ich widoczność dla kierowców – powiedział radny. To istotna sprawa, gdyż wjeżdżając w próg zwalniający, nawet przy 50 km/h, można uszkodzić zawieszenie samochodu!

Jak się okazuje, wizje poprawy widoczności progów są dwie. Pierwszą przedstawił już na sesji rady miejskiej zastępca burmistrza Nakła Piotr Kalamon. – Dokonamy takiego oznaczenia, jak na Wzgórzu Wodociągowym, czyli malowanie „długa-krótka kreska”, co będzie na pewno mówiło o tym, żeby uważać na próg zwalniający – poinformował Kalamon.

Nieco inaczej widzi to sołtys Potulic Grzegorz Ksobiak. – Na ulicy Leśnej są dwa progi, a w przyszłości chcemy zamontować trzeci – to jest dopiero w planach. Na ten rok mamy już rozdysponowany fundusz sołecki, ale jeśli chodzi o sołecki budżet na rok 2023, to chciałbym doświetlić to miejsce lampami i poprosić o pomoc gminę, gdyż to duży koszt – powiedział sołtys w rozmowie z dziennikarką GR Powiat.

Jak widać, pomysły są dość rozbieżne. Na które rozwiązanie ostatecznie zdecyduje się gmina? Czas pokaże.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Kuku, w dniu 24-09-2022 14:09:00 napisał:

  Niech ktoś zrobi z tym porządek bo auto idzie uszkodzić. Zabrakło pieniędzy na kostki czerwone ?lub na znak? Ale za to na asfalt w lesie Pan Angiel….starczyło. To jest dopiero porażka. Zwykły człowiek uszkodzi auto bo nie ma głupiego oznaczenia a Pan sobie jeździ po lesie asfaltem. A tfuuuuu złodzieje

  odpowiedz

  • 2 (2)

  obserwator, w dniu 24-09-2022 15:19:17 napisał:

  Nie wiem jak tam to wygląda, ale zawsze w miejscu gdzie są montowane progi zwalniające po jego bokach montowane są również pionowe żółte słupki w czarne pasy i to powinno być wystarczającym ostrzeżeniem dla kierujących!

  odpowiedz

  • 1 (7)

  adam, w dniu 24-09-2022 17:50:23 napisał:

  jak to nie widza a jakby tam lezal nieprzytomny czlowiek to przejechaliby jak psa?

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Rozjechali by jak jeżyka, w dniu 24-09-2022 18:03:47 napisał:

  Bo w potulicach klawiatura sima i ich potomki a to ograniczone

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)