Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

13 marca 2023

Kilka słów o teatrze i kinie. Nie mogło zabraknąć chwil z książką

fot. powierzone

fot. powierzone

Filię Ogólną odwiedziły dzieci z przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka”. Usłyszały słów kilka o #teatrze i kinie, kto jest główną postacią w tych instytucjach, gdzie one się mieszczą i jaki mają repertuar.

Mali goście dowiedzieli się jak to w dawnych czasach rodzice i dziadkowie mogli brać udział w seansie w zaciszu domowego ogniska za sprawą projektora „Ania”, gdzie przy pomocy kliszy z bajkami można było przeżyć niezapomniane chwile. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać wiersza M. Konopnickiej „Co słonko widziało”

Po seansie nie mogło zabraknąć chwil z książką, przedszkolaki baraszkowały w regałach z literaturą dziecięca i poznawały swoich ulubionych bohaterów.

Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)