Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Konkurs językowy. Wyłoniono autorów najlepszych prezentacji

fot. pow.

fot. pow.

Z okazji Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół im.# Władysława Łokietka w Lubaszczu zorganizowano konkurs językowy. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat najwyższych budynków świata.

Cele konkursu to: ukazanie ciekawych miejsc, obiektów i zabytków na świecie, doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, integracja treści i umiejętności z zakresu języka angielskiego, doskonalenie umiejętności informatycznych.

Wpłynęło 7 prac, wyłoniono trzech laureatów. Są to: Zuzanna Wojtera, Agnieszka Pawlaczyk i Marcin Jankowski. Gratulujemy i dziękujemy za udział!

Materiał: Agnieszka Andrzejewska - Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)