Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Międzynarodowy Dzień Mediacji. Uczniowie odwiedzili nakielski sąd

fot. pow.

fot. pow.

W środę 20.10.2021 r. moja klasa - III prawnicza# wraz z wychowawczynią Panią Profesor Katarzyną Łapińską udała się do Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji.

Na początku spotkania przywitał nas Prezes Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią – Sędzia Bartosz Łapiński. Następnie prowadzenie warsztatów rozpoczął Sędzia Radosław Trzeciak, który wyjaśnił, na czym polega mediacja, jakie są jej funkcje i cele oraz w jakich kategoriach spraw można z niej korzystać.

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Monika Grzegorek – mediator i radca prawny. Opowiedziała o pracy mediatora oraz przedstawiła kilka ważnych zasad dotyczących mediacji. Pani Mecenas wskazała korzyści, jakie daje ten rodzaj pozasądowego rozwiązywania sporów. Pani Mediator przedstawiła różne, a zarazem ciekawe przykłady mediacji pochodzące z jej własnej praktyki. Dzięki przygotowanym przez Radcę Prawnego Monikę Grzegorek kazusom, mogliśmy poczuć się jak mediatorzy, albowiem sami podjęliśmy próbę rozwiązania przedstawionych sytuacji.
Na koniec spotkania Pani Monika Grzegorek opowiedziała nam o swojej drodze zawodowej zarówno w kierunku radcy prawnego, jak i mediatora.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Prezesowi SR w Nakle, Pani asystent - Magdalenie Paprzyckiej za zorganizowanie nam Dnia Mediacji w Sądzie, a sędziemu Radosławowi Trzeciakowi oraz Pani Mediator Monice Grzegorek za poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie, które niewątpliwe przyda się nam - przyszłym prawnikom.

Materiał: Natalia Anioł / III prawnicza

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)