Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Nadal szukamy polskiego Szekspira. Prace można nadsyłać do 1 listopada

fot. UM w Bydgoszczy

fot. UM w Bydgoszczy

Trwa nabór prac do Ogólnopolskiego Konkursu dla# Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira”. Prace można nadsyłać tylko do 1 listopada! Dla zainteresowanych konkursem Teatr Polski przygotował masterclassy z Julią Holewińską, Marią Wojtyszko oraz Davitem Gabunią. Bezpłatne warsztaty są już dostępne na platformie VOD.

Nabór tekstów do XVIII edycji konkursu został ogłoszony we wrześniu i nadal trwa! Odbiorcami od jego pierwszej edycji w 1984 r. byli i są młodzi twórcy (12 - 21 lat) próbujący swoich sił w dramaturgii i dramatopisarstwie.

Konkursowe sztuki mają mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem „Głos ludzki”. Teksty należy nadsyłać razem ze zgłoszeniami w nieprzekraczalnym terminie do 1 listopada 2021 r. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.teatrpolski.pl w zakładce dotyczącej konkursu. Więcej informacji – tutaj.

Dla biorących udział w konkursie Teatr Polski w Bydgoszczy i Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ przygotowały masterclassy z udziałem:

• Julii Holewińskiej – dramatopisarki i dramaturżki, zastępczyni dyrektora ds. programowych Teatru Polskiego w Bydgoszczy,
• Marii Wojtyszko – scenarzystki, dramatopisarki i dramaturżki, kierowniczki literackiej Wrocławskiego Teatru Lalek,
• Davita Gabuni – scenarzysty i producenta, koordynatora międzynarodowych programów edukacyjnych i projektów medialnych, kierownika literackiego i głównego dramaturga w Royal District Theatre (Tbilisi).

Pierwsze dwa nagrania są już dostępne na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy – www.vod.teatrpolski.pl. Wykład Davita Gabuni będzie dostępny już wkrótce!

Co zrobić, by obejrzeć dostępne materiały? Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie VOD, następnie wybrać interesujące nagranie i gotowe. Dostęp do materiałów jest bezpłatny.

Materiał: UM w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Włoszczyzna
3,99PLN
Budowa magazynów
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)