Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 października 2022

"Nakło - miasto trzech kultur". Lekcja muzealna dostarczyła wiedzy

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 30.09.2022 roku uczniowie # klasy IV PSg Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, który kontynuują rozszerzony kurs geografii, brali udział w lekcji muzealnej pt. „Nakło – miasto trzech kultur”.

Lekcja ta przybliża historię współistnienia polskich, żydowskich i niemieckich mieszkańców Nakła, głównie od XVIII wieku aż do roku 1945r.

Fascynująca opowieść Pani Anny Sergott – pracownika muzeum oraz przygotowana przez nią prezentacja multimedialna przeniosły uczestników lekcji w odległą historię, ukazując nie tylko wzajemne, często tragiczne losy Polaków, Niemców i Żydów, ale również ich wkład w kulturę i gospodarkę naszego miasta.

Omawiane na lekcjach geografii treści o współczesnych mniejszościach narodowych i etnicznych w Polsce uzupełnione zostały o ważne informacje na temat różnorodności narodowościowej i religijnej mieszkańców dawnego Nakła.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)