Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

16 marca 2024

Nie żyje druhna Donia. Odeszła harcmistrzyni Aldona Siudzińska

fot. archiwum

fot. archiwum

Nie żyje znana harcmistrzyni z Nakła, Aldona Siudzińska#. Druhna Donia w listopadzie minionego roku obchodziła setne urodziny.

Aldona Siudzińska urodziła się w 1923 roku w Nakle. Z wykształcenia była farmaceutką. Naukę pobierała w Liceum Ogólnokształcące w Nakle. Przygodę z harcerstwem rozpoczęła w Nakielskiej Drużynie Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki, działającej przy nakielskim Gimnazjum. Drużyna ta prężnie funkcjonowała od 1930 do 1939 roku.

W latach osiemdziesiątych Aldona Siudzińska była jednym z założycieli Kręgu Starszych Instruktorów im. Adama Mickiewicza działającym przy Hufcu w Nakle. Wraz z innymi przekazywała młodym pokoleniom tradycje harcerskie. W Kręgu tym przez lata pełniła funkcję skarbnika. Przez wiele lat chętnie pomagała w wychowywaniu młodych harcerzy. Czynnie uczestniczyła w wielu obozach, gdzie sprawowała funkcję sanitariuszki.

Zawsze służyła radą i pomocą innym. Interesowała się sportem. Bardzo lubiła pływać, przyjemność sprawiała jej także jazda na nartach. Miała wielu przyjaciół. Bardzo troszczyła się też o zwierzęta, lubiła szczególnie koty. Od lat, 11 listopada organizowała w swoim domu niezapomniane spotkania. Dzień ten poświęcała pamięci poległym i pomordowanym harcerzom Hufca Nakielskiego.

Ostatnie lata swojego życia spędziła w Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów została wyróżniona „Złotą Odznaką Honorową”.

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Pogrzeb druhny Doni Aldony Siudzińskiej wtorek 19.03. o godz. 13.00 na nakielskim cmentarzu.

Oceń artykuł: 17 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)