Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 marca 2024

Nie żyje Michał Szweda. Był działaczem społecznym i organizatorem rejsów

fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa

fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa

Michał był prawdziwy i dobry. Żył pełnią życia, pracował, podróżował#, korzystał, doceniał, brał pełną garścią jego uroki…. Może za szybko? Może za dużo? Może za intensywnie? Jednak bardzo radośnie i szczęśliwie…

Gdy tańczył, tańczyli wszyscy wokół, gdy płynął kajakiem, wszyscy płynęli za nim, gdy się śmiał, nie sposób było być smutnym, zarażał radością życia, dawał innym swoją energię, optymizm i wiarę w dobre zakończenie…

Był szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem, ale i godnym zaufania kolegą i przyjacielem. Był także działaczem społecznym, organizatorem rejsów żaglowych i spływów kajakowych.

Wspierał żonę Iwonę – prezeskę Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa w organizacji wycieczek i imprez integrujących mieszkańców Rynarzewa i okolic. Bez niego nie odbyłby się żaden z kilkunastu spływów Gąsawką i Notecią do Nakła, on je organizował, prowadził i … kochał.

Żył krótko, ale prawdziwie….

Żegnaj Komandorze, żegnaj kolego i przyjacielu! Pewnie już pływasz po łąkach niebieskich i wszystko wokół Ciebie staje się radością.

Pogrzeb Michała Szwedy odbędzie się jutro, piątek, 15 marca, o 11.00,  w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Rynarzewie.

W imieniu wszystkich, którzy Cię lubili i kochali, w imieniu naszej społeczności Artur Michalak

Oceń artykuł: 32 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)