Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Obrady rady miejskiej w Nakle. Podjęto kilkadziesiąt uchwał

fot. archiwum

fot. archiwum

W czwartek, 27 stycznia w trybie zdalnym przeprowadzono# pierwszą w tym roku sesję rady miejskiej w Nakle.

Radni podjęli wiele uchwał, z tego większość z nich dotyczyła zgody na zawarcie przez burmistrza umowy w trybie bezprzetargowym. Poza tym, radni pochylili się nad petycją rady sołectwa Paterek. Rada sołecka złożyła petycję, w której prosiła o przeznaczenie byłego budynku przedszkola na Wiejski Dom Kultury oraz filię biblioteki. Radni z komisji skarg wniosków i petycji przyznali, że taka inicjatywa byłaby dobra, ale nie ma na tę chwilę pieniędzy w budżecie na adaptację budynku po byłym przedszkolu, tym bardziej, że jest on w złym stanie. Petycja rady została więc odrzucona. Za jej odrzuceniem głosowało 18 radnych. Radny Dariusz Domek, Anna Karolczak i Zdzisław Sell wstrzymali się od głosu. Poza tym, radni zapoznali się ze sprawozdaniem z konsultacji z mieszkańcami miejscowości Gorzeń i Kaźmierowo oraz z informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy w ocenie Straży Miejskiej i Ochotniej Straży Pożarnej. W wolnych głosach radni apelowali m.in. o powiększenie cmentarza w Paterku, konieczność postawienia lustra w rejonie ulicy Piotra Skargi w Nakle, czy o naprawę dróg gruntowych.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (14)

  brawo dla Moniki, w dniu 27-01-2022 13:06:35 napisał:

  Pani Moniko, ma Pani prawo mówić a, ten ktoś od poznawania po czynach sam się zaorał - inflacja, podwyżki, podsłuchy, pandemia,,,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 7 (9)

  Ok, w dniu 27-01-2022 16:03:33 napisał:

  No kolejny raz młoda pocisnęła!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Fan wodza , w dniu 27-01-2022 18:01:54 napisał:

  Która minuta?

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Pisior, w dniu 27-01-2022 18:08:25 napisał:

  Nie kojarzę tego pana z Występu w pisie przed 2015 r. Czyżby kolejny karierowicz?

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Koministyczny PiS , w dniu 27-01-2022 18:55:30 napisał:

  Ten co robił w mroczy A po sex aferze u adasia, zwolniliła się miejscówka to Później w radiu kłamali że Toruń wybiera kierownika, a kierownik przyszły miał wypowiedzenie 3 miesięczne. Po czynach i kłamstwach was poznaliśmy już!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa hal
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)