Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Patrycja Michalik, nauczyciela z Nakła, nominowana do ogólnopolskiej nagrody

fot. pow.

fot. pow.

Patrycja Michalik, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr# 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia z Nakła nad Notecią, została nominowana do ogólnopolskiej Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich za stworzenie oraz prowadzenie Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!” skierowanego do młodzieży.

Głosowanie odbywa się na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/ . Aby głos był ważny, należy wskazać nominowanego w każdej kategorii. Każda osoba może oddać codziennie jeden głos.

Celem Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!” jest rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego i rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród młodzieży. W pierwszej edycji projektu wzięło udział 135 nauczycieli z 68 szkół z całej Polski, a inicjatywa została objęta honorowym patronatem Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, pana Sławomira Napierały. Program opracowany został w taki sposób, aby realizować podstawę programową i rozwijać kompetencje kluczowe uczniów w oparciu o kontekst historyczny z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania – metody projektu i TiK. Młodzież poznała przebieg powstania z punktu widzenia powstańców, cywili i dzieci, starała się zrozumieć okupacyjną codzienność oraz nauczyła się rozpoznawać symbole związane z powstaniem. Nastolatkowie zanurzyli się w twórczości Kamila Baczyńskiego i Anny Świrszczyńskiej, podążali ulicami wojennej Warszawy z narratorem „Pamiętnika z powstania warszawskiego”, a także starali się zrozumieć cierpienie wynikające z utraty bliskiej osoby, czytając list do Krysi z „Ziela na kraterze” M. Wańkowicza. Ze sprawozdań nadesłanych przez nauczycieli wynikało, iż projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. W roku szkolnym 2021/2022 ogłoszono drugą edycję projektu – została ona objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Materiał: Beata Zglenicka 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 82 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)