Piękno tradycji w świątecznej kartce. Konkurs dla KGW
fot. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich# z całej Polski do udziału w Konkursie pt. „Piękno tradycji w świątecznej kartce - magia Bożego Narodzenia”. Jego celem jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia z różnych regionów Polski, a także promowanie rękodzieła, sztuki ludowej oraz regionalnych zwyczajów świątecznych.
O Konkursie
Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy pokolenia, przypominając o bogactwie tradycji i zwyczajów. Konkurs ma na celu zaprojektowanie świątecznej kartki, która będzie odzwierciedlała te tradycje. Zwycięska praca będzie stanowiła oficjalną kartkę KOWR. Będzie powielona i rozesłana do partnerów i współpracowników przez przedstawicieli kierownictwa.
Uczestnicy Konkursu mają za zadanie przygotowanie kartki świątecznej, która będzie inspirowana tradycjami Bożego Narodzenia w danym regionie kraju. Liczy się zarówno pomysłowość, jak i staranność wykonania, a także sposób przedstawienia lokalnych obyczajów, symboli i motywów związanych z tym wyjątkowym czasem.
Zasady Konkursu:
Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Zasady udziału w nim określa Regulamin.
Prace konkursowe: każde Koło może zgłosić tylko jedną kartkę wykonaną przy użyciu dowolnej techniki. Szczegółowe parametry kartki określa Regulamin.
Motyw: praca konkursowa powinna nawiązywać do tradycji Bożego Narodzenia charakterystycznych dla danego regionu Polski.
Termin zgłoszeń: Formularz zgłoszeniowy wraz z projektem kartki należy przesyłać do 30 listopada – zgodnie z zasadami Regulaminu.
Ocena: prace będą oceniane przez specjalnie powołaną komisję, która weźmie pod uwagę kreatywność, zgodność z tematyką, estetykę i staranność wykonania.
Nagroda: nagrodą dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich będzie wizyta w jednej ze stadnin koni, nadzorowanej przez Organizatora i spotkanie podczas niej z przedstawicielem kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wszystkie prace Uczestników Konkursu zostaną zaprezentowane na wernisażu, który odbędzie się w holu głównym siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia br.
Jak się zgłosić?
Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Konkursie, należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy. Zasady jego wypełniania zostały zawarte w Regulaminie Konkursu.
Cele Konkursu:
- prowadzenie i wsparcie działań promocyjnych, informacyjnych, edukacyjnych i kulturalnych dotyczących produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, a także systemów jakości produktów rolnych i żywnościowych, stosownie do zadań ustawowych KOWR;
- promowanie i kultywowanie tradycji i lokalnych zwyczajów świątecznych z różnych regionów Polski;
- popularyzacja polskich tradycji świątecznych, szczególnie tych związanych ze sztuką ludową, rękodziełem i tradycjami bożonarodzeniowymi;
- promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
Konkurs to także doskonała okazja do stworzenia przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy Kołami Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski, a także do edukowania młodszych pokoleń o wartości tradycji i ich znaczeniu w kształtowaniu tożsamości kulturowej.
W przypadku pytań dotyczących Konkursu, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: rzecznik@kowr.gov.pl.
Zapraszamy do udziału w Konkursie!
Materiały
Załącznik nr 1 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy
Źródło: KOWR
Czytaj również
- Ogólnopolskie Konkursy PSP 2025. Zapoznaj się z regulaminem
- "Dzieci mają głos". Wstępne eliminacje konkursu recytatorskiego
- "Poznajemy Krajnę od A do Z". Laureaci powiatowego konkursu
- Wyniki konkursu rogali na Świętego Marcina. Sprawdź zwycięzców!
- "Złota jesień". Kolejna edycja konkursu recytatorskiego
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Słone przekąski pod okiem inspekcji. W połowie wykryto nieprawidłowości
Producenci słonych przekąsek pod lupą IJHARS. U prawie połowy z nich ujawniono nieprawidłowości.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)Apel o bezpieczny zwrot. Przypadki śmiertelnych zatruć preparatami
W związku z ostatnimi przypadkami śmiertelnych zatruć# środkami ochrony roślin zawierającymi fosforek glinu, prawdopodobnie zastosowanymi niezgodnie z etykietą jako preparaty do zwalczania gryzoni, istnieje uzasadnione podejrzenie, że zakupu tych preparatów mogły dokonać osoby nieposiadające stosownych uprawnień tj. bez ukończonego szkolenia z zakresu środków ochrony roślin.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!