"Przestępcy nie śpią". Rozmowy z seniorami o bezpieczeństwie
fot. KPP Nakło
Sierżant Wiesława Ambrozik z nakielskiej komendy spotkała się #z seniorami w Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Policjantka przestrzegała przed przestępcami próbującymi ich oszukać, oraz informowała jak można się przed nimi bronić.
Przestępcy nie śpią. Wymyślają coraz to bardziej zmyślne sposoby aby okraść nas z oszczędności życia. Naprzeciw powyższemu problemowi wyszła sierż. Wiesława Ambrozik z zespołu do spraw profilaktyk społecznej, nieletnich i patologii z nakielskiej komendy, która w środę 13 listopada spotkała się z seniorami w ramach projektu „Znam swoje miasto i czuję się w nim bezpiecznie”, którego organizatorem jest Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.
Funkcjonariuszka przybliżyła uczestnikom spotkania sposoby działania przestępców oraz poinformowała w jaki sposób bronić się przed ich atakami. Omówione zostały między innymi metody oszustw na wnuczka, na policjanta, na pracownika instytucji publicznych oraz z wykorzystaniem kodu BLIK.
W ramach spotkania seniorom przekazano numery kontaktowe do dzielnicowych wraz z zastrzeżeniem, że w wypadku jakiekolwiek sytuacji mogącej przypominać próbę oszustwa mają oni się kontaktować ze wskazanymi policjantami lub dzwonić na numer alarmowy 112. Uczestnicy spotkania otrzymali również ulotki związane z kampanią prewencyjna „A kto tu się podszywa?” zorganizowaną przez PZU przy współpracy z Policją. Funkcjonariuszka przestrzegła również, że zbliża się okres świąteczny i w tym czasie cyberprzestępcy mogą zintensyfikować swoje ataki.
Seniorzy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, oraz dzielili się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Uczestnicy zadawali wiele interesujących pytań, chętnie zgłębiali wiedzę z omawianej tematyki.
Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Renowacja zabytkowego budynku liceum. Podpisano umowę z wykonawcą
- Skarga na bezczynność burmistrza. Zasadna, ale odrzucona przez radnych
- 60-lecie Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Naukowa konferencja w Nakle
- "Umiem pływać". W programie uczestniczą gminy z naszego powiatu
- Nowy przystanek kolejowy w Nakle. Gdzie powstanie?
Sprawdź poziom cukru we krwi. Nie lekceważ pierwszych objawów
Cukrzyca dotyczy ponad 3 mln Polaków. Rozwija się powoli#, więc wiele osób chorujących na cukrzycę pozostaje niezdiagnozowana.
(czytaj więcej)Szkolenie terytorialsów. Zadania wymagały ogromnego skupienia
Ucieczka z płonącego pojazdu, pokonanie płonącego toru, a także przejście terenu# skażonego to tylko niektóre zadania jakie w ostatnich dniach czekały na żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W przygotowanych zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów. Szkolenia realizowane były na bazie obiektów w Toruniu, Brodnicy oraz Drawsku Pomorskim.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Każda akcja jest inna
W trzecią niedzielę listopada obchodzony był Światowy Dzień Pamięci #o Ofiarach Wypadków Drogowych. W Polsce główne uroczystości odbędą się 17 listopada w miejscowości Zabawa koło Tarnowa, m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.
(czytaj więcej)