Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2024

Policjantki w szkole. Pogadanki profilaktyczne na temat bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Wiele tematów zostało poruszonych podczas spotkania #policjantek z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci podczas nadchodzących ferii.

Wczoraj (05.02.24) policjantki z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. Zofia Wrzeszcz, st. post. Wiesława Ambrozik odwiedziły uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych na temat tego, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

Policyjną profilaktyką objęci zostali uczniowie klas I-VI. Funkcjonariuszki przypominały o tym, jak należy zachowywać się podczas zimowisk i wycieczek. Mundurowe przestrzegały przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, czy też przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i innych niebezpiecznych miejsc. Mówiły też o zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu dzieci w domu, bez rodziców.

Uczniowie starszych klas dodatkowo usłyszeli rady na temat bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Mowa była o cyberprzemocy, groźbach oraz hejcie.

Nie zabrakło również przypomnienia zasad ruchu drogowego oraz informacji, jak na drodze winien zachowywać się pieszy, by ustrzec się wypadku. Wyjaśniono, czym jest demoralizacja, czyny karalne oraz przedstawiono zasady odpowiedzialności nieletnich.

Na zakończenie policjantki przypomniały o trwającym konkursie plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)