Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Praktyki w Słowenii. Uczniowie wykonali świeczki z pszczelego wosku

fot. pow.

fot. pow.

Piątego dnia staży, w Światowy Dzień Pszczoły odwiedziliśmy# centrum pszczelarstwa „The Beekeeping Education Centre of Gorenjska”, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie na temat pszczół.

Dowiedzieliśmy się o tym, jak ważne są te owady nie tylko dla środowiska, ale także dla kultury słoweńskiej. Dodatkowo mieliśmy możliwość wykonania świeczki z pszczelego wosku, który również jest tutaj produkowany. Degustowaliśmy kilka rodzajów miodu, a następnie odwiedziliśmy "Dom pszczół" oraz tamtejszą kawiarnię. Potem udaliśmy się do kliniki weterynaryjnej, gdzie zachwyciła nas różnorodność sprzętu i wykonywanych zabiegów. Mogliśmy także obserwować zabieg zakładania sondy żołądkowej.

Dzień kontynuowaliśmy w Muzeum Techniki, gdzie mieliśmy możliwość przyjrzenia się starym pojazdom oraz sprzętom rolniczym. Poznaliśmy życiorys Josip Broz Tito, który był przywódcą Socjalistycznej Federacji Republiki Jugosławii i podziwialiśmy kolekcję jego samochodów. Następnie zobaczyliśmy wystawę zwierząt występujących na terenie Słowenii.

Materiał: Klaudia Lewinska, Martyna Walczak - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)