Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

02 listopada 2021

Przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo. Czekało na nich mnóstwo atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek 22 października odbyła się pierwsza w# tym roku szkolnym wycieczka autokarowa.

Tym razem 5 i 6 latki z „Donalda” odwiedziły Wiejskie Gospodarstwo Edukacyjne Babaluda, koło Chełmży. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Tematem spotkania była „Jesień na wsi” Przedszkolaki zapoznały się ze specyficznym charakterem gospodarstwa. Karmiły oraz poiły zwierzęta oraz mogły zaobserwować w jaki sposób doi się kozy. Poznały wygląd i zastosowanie starych narzędzi rolniczych, używanych niegdyś do uprawy ziemniaków oraz innych roślin okopowych. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był pobyt na polu uprawnym gdzie wspólnie uczestniczyły w wykopywaniu ziemniaków oraz zbieraniu dyni, którą mogły zabrać do przedszkola. Przedszkolaki poznały staropolski zwyczaj kiszenia kapusty. Miały możliwość uczestniczenia w szatkowaniu i ubijaniu w specjalnej wanience kapusty.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było rozpalanie ogniska w kuchence z fajerwerkami, na której gospodyni smażyła placki ziemniaczane wykonane z ziemniaków uzbieranych przez dzieci. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu i zajadali chrupiące placki ziemniaczane. Na koniec dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Atrakcją dla nich było przejście specjalnie dla nich przygotowanego toru przeszkód.

Czas upłynął szybko w wesołej atmosferze. Zmęczone, ale zadowolone i z uśmiechem na twarzy wszyscy wrócili do przedszkola.

Materiał: Kinga Geppert - Przedszkole "Donald"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)