Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

18 września 2021

Przetarg ogłoszony. Wyłoni operatorów przewozów pasażerskich w regionie

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Ogłoszenie o postępowaniu przetargowym, które wyłoni# operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie w naszym regionie w okresie od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030, zostało wczoraj (17 września) opublikowane w internetowym suplemencie Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego.

Przetarg otwiera nowy rozdział w budowaniu oferty w pasażerskich przewozach szynowych w województwie kujawsko-pomorskim. Zakładamy, że wybrany model podziału zamówienia - z dziesięcioma szczegółowo opisanymi pakietami - sprawi, iż samorządowe władze województwa będą mogły zagwarantować siatkę połączeń odpowiadającą potrzebom społecznym. Ponieważ takie są oczekiwania mieszkańców, chcemy w tym nowym rozdaniu zwiększyć liczbę obsługiwanych linii, zlikwidować zjawisko wykluczenia komunikacyjnego i białe plamy na regionalnej mapie publicznego transportu pasażerskiego. Zależy nam też, by lepiej sprofilowana siatka połączeń zachęciła do korzystania z kolei nowych pasażerów.

Postępowanie przetargowe jest w tym przypadku przedsięwzięciem niezwykle złożonym, ponieważ chodzi o 9-letnie kontrakty o łącznie blisko miliardowej wartości. Dlatego wcześniej zdecydowaliśmy się m.in. na przeprowadzenie konsultacji rynkowych, w toku których weryfikowaliśmy wypracowane wstępne założenia poprzez skonfrontowanie ich z realnymi możliwościami rynku, co przedłużyło proces przygotowywania postępowania.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  Kcynianin , w dniu 18-09-2021 12:31:00 napisał:

  Kiedy wrócą pociągi jadące z Poznania przez Wągrowiec Gołańcz Kcynię do Bydgoszczy Ludzie pragną tych połączeń PKS nie jeżdzi do Nakła czym dzieci czy Ludzie mają dostać się do pracy czy do szkoły lub osoby starsze do Lekarzy to skandal Burmistrz rozdaje pieniądze na lewo i prawo a nie zadba o kolej wstyd Panie Burmistrzu Pana Emeryci i nauczyciele wybrali to niech Pan jeszcze przed odejściem na emeryturę coś po sobie dobrego pozostawi zniszczył Pan Liceum z tak wielkimi tradycjami to nich Pan uruchomi pociągi Bo tak Piękne Liceum za Pana nie powróci ale jak Pan odejdzie to myślę ze nowy Burmistrz wznowi do życia Liceum z piękną tradycją a młodzież niech wraca do szkoły nr 2 taka duża szkoła i stoi pusta żenada

  odpowiedz

  • -1 (3)

  sajmon, w dniu 18-09-2021 20:04:24 napisał:

  Miałem delegację w Wągrowcu......... oszalałem jak spoglądałem na epodróżnika. a ze śmierdzącego Nakła to tylko 50 km. Już nie pamiętam jakie czasy dojazdu były...ale zapewne szybciej stopem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec , w dniu 19-09-2021 09:57:16 napisał:

  sajmon odpowiem na komentarz Twój ja wiem że Jesteś nerwowy Ja tak samo ale powinni Ludzie Kcyni i nie tylko Kcyni protestować i walczyć o przywrócenie pociągów na lini Poznań Bydgoszcz przez Kcynię Nakło a to co piszesz że stopem prędzej to bardzo nie bespieczne bo widzisz co się dzieje dzieci gwałcą i to jest obawa a pociąg zawsze bespieczny i zawsze pojedzie zimą jak i latem bo na powrót PKS trzeba zapomnieć więc walczmy o kolej pozdrawiam wszystkich myślących tak jak Ja

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)