Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

21 października 2021

Rozmawiały o książce włoskiego pisarza. Dyskusji nie było końca

fot. pow.

fot. pow.

Powieść „Wyznanie”, autorstwa włoskiego pisarza, scenarzysty i# dziennikarza Domenica Starnone była omawiana na październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Ślesinie.

Można powiedzieć, że jest to opowieść o zakamarkach ludzkiego umysłu oraz o tajemnicach, które mogą zaważyć na całym dalszym życiu. Fabuła pełni w książce rolę poboczną, a najważniejsi są bohaterowie (Pietro Vella, Teresa Quadraro, Nadia) i relacje jakie zachodzą między nimi. Lektura skłania do refleksji na temat tego, co w związku dwojga ludzi jest najistotniejsze, jaką rolę pełni zaufanie, szczerość i bliskość.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 listopada o godz. 14:00, a omawiana będzie książka Grażyny Jagielskiej „Wszystkie moje domy”.

Materiał: Justyna Widawska - PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)