Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 listopada 2020

Ruszył proces w sprawie afery finansowej. Oskarżony Marcin K. nie przyznaje się do winy

fot. MM

fot. MM

19 listopada w sądzie rejonowym w Nakle odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko #oskarżonemu Marcinowi K. w sprawie afery finansowej, do której doszło ponad rok temu. Chodzi o placówkę przy ul. Gimnazjalnej w Nakle, gdzie działało tzw. okienko kasowe, w którym mieszkańcy dokonywali przelewów za swoje bieżące rachunku. Jak się później okazało, wpłacane przez nich pieniądze nie docierały do odbiorców.

Rozprawę poprowadziła Sędzia Sądu Rejonowego w Nakle Renata Kowalska, uczestniczyli w niej także, prokurator Renata Dubiel, oskarżony Marcin K. wraz ze swoim obrońcą adw. Anną Krawczyk oraz 3-osobowa grupa pokrzywdzonych osób.

Na samym początku prokurator przedstawiła oskarżonemu zarzuty. – Oskarżam Marcina K. o to, że pełniąc funkcję prokurenta centrum rozliczeń finansowych Microbank, a jednocześnie będąc osobą odpowiedzialną za rozliczenie transakcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowych doprowadził w okresie od 5 stycznia 2-017 do 5 września 2019 wielu klientów Microbanku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w taki sposób, że przyjął od nich wpłatę na pokrycie zobowiązań finansowych a następnie wprowadził ich w błąd co do faktu wywiązania ze złożonych przez niego dyspozycji, a tym samym uregulowania tych zobowiązań, a nadto o czyny oszustwa kredytowego dokonanego w dniach 19 grudnia 2016, 18 października 2018 i 19 listopada 2018, przy czym łączna wysokość szkody wobec wszystkich pokrzywdzonych wynosi 179 tys. 664 zł – powiedziała prok. Renata Dubiel.

Oskarżony Marcin K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a w składanych przez siebie wyjaśnieniach wyraźnie skupił się na osobie prezesa spółki CRT Microbank, wskazując go tym samym jako domniemanego winowajcę całej „Afery”. – Przez wiele miesięcy prezes spółki mnie oszukiwał i miał na mnie wieloaspektowy plan, czyli plan pozbycia się mnie zarówno jako partnera w życiu osobistym, jak i też pracownika – powiedział Marcin K. powołując się na korespondencję prezesa spółki

Podczas czwartkowej rozprawy nie przesłuchiwano żadnych świadków. Rozprawa polegała w głównej mierze na złożeniu przez oskarżonego wyjaśnień oraz odpowiadaniu na pytania zadawane przez prokuratora oraz obrońcę. – To był pierwszy termin rozprawy. Oskarżony miał prawo złożyć swoje wyjaśnienia i je złożył. W dalszej kolejności wyjaśnienia te będą podlegały ocenie sądu, podobnie jak pozostałe materiały dowodowe. Takowe przesłuchania odbędą się za to już na kolejnej rozprawie zaplanowanej na 3 grudnia o godz. 9:30. Wówczas przesłuchana zostanie pierwsza grupa świadków – powiedziała SSR Renata Kowalska.

Oskarżonemu Marcinowi K. za popełnienie oszustw grozi kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Relacja filmowa z czwartkowej rozprawy jest w trakcie przygotowywania.


 

Oceń artykuł: 9 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (15)

  Kolor , w dniu 19-11-2020 19:30:59 napisał:

  Kozioł oddaj mi pieniadze bo ci łeb urwie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (13)

  piotr, w dniu 19-11-2020 19:37:56 napisał:

  Mam dwie złe wiadomości dla poszkodowanych.1nic mu nie zrobią.2 pieniążków niestety nieodzyskacie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (8)

  Kot, w dniu 19-11-2020 19:42:58 napisał:

  Tyle niby poszkodowanych było A nikt nie przyszedł nie zależy wam na oddaniu kasy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (7)

  Leon, w dniu 19-11-2020 19:54:36 napisał:

  Na sprawie tak się wybielał że leczył się psychratycznie że to prezes i jego przyjaciel jest winny a on nie przez putora godziny ściemniał że jest niewinny

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Miejscowy, w dniu 20-11-2020 00:15:54 napisał:

  Zachęcam wszystkim pokrzywdzonych do włączenia się w proces. W ten sposób uda skazać się winnych i może odzyskać chociaż cześć skradzionych pieniędzy.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Uczeń , w dniu 20-11-2020 06:03:18 napisał:

  A gdzie witek?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Pokrzywdzona, w dniu 20-11-2020 10:18:13 napisał:

  Pieniędzy nie odzyskany,zabezpieczył swoją siostrę i matkę na przyszłość.Obie panie chodzą z głową w chmurach zadowolone.Byście się wstydziły panie.

  odpowiedz

  • 31 (49)

  obserwator, w dniu 20-11-2020 10:36:17 napisał:

  O taki sądy walcy dziś opozycja, by nie odpowiadać za to co się przez lata nakradło! A głupi naród im w tym pomaga i walczy z polskim rządem! Wyrok powinien być prosty, jakaś sensowna kara - plus zwrot zagarniętego majątku! Ale sądy tego nie robią, bo musieliby wszystkich tak sądzić, a w wielu przypadkach sami są umoczeni i kręcili by bata sami na siebie! Dziś każdy może ukraść wiele milionów, sąd go skarze na kilka lat a po wyjściu miliony są jego bo już za nie odsiedział. Taki mamy dziś wymiar sprawiedliwości, o który walczy nawet unia!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Nakielanin, w dniu 20-11-2020 11:27:43 napisał:

  Witek jest za granicą

  odpowiedz

  • -38 (48)

  JBĆ PiS, w dniu 20-11-2020 11:30:58 napisał:

  Obserwator, to że PiS nie będzie swoich karał bo obstawi sądy swoimi to wiemy. A jaki Ty masz w tym interes? A po drugie jak czytam Twoje wywody to rzygać mi się chce bo nie wiem czy jesteś taki głupi czy po prostu płatnym głupim trolem jesteś z ramienia moawoeckiego i tchurzewskiego

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Uczeń , w dniu 20-11-2020 13:44:43 napisał:

  A ogólnie rzecz mówiąc u to teraz niech ZSŻŚ się zastanowi że tyle lat zboczeńca zatrudniał

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Anonim, w dniu 20-11-2020 14:13:20 napisał:

  Wychodzi na to, że można kraść i g.... no Ci zrobią,. Dobra bajera i prawie wygrana w kieszeni. Chodzić i się śmiać w oczy.. Alee....

  odpowiedz

  • 3 (7)

  500plus, w dniu 21-11-2020 07:27:09 napisał:

  barany w XXI wieku nie potrafią sami przelewu zrobić tylko jakiemuś chamowi pieniądze wpłacają i jeszcze potem pretensje, że oszukani, sami się tępaki o to prosiliście

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Budowa magazynów
Odchudzanie
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Pieczątki Colop
Meble łazienkowe
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)