Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2024

Rywalizowali o puchar Pelikana. Która drużyna okazała się najlepsza?

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

fot. Pelicup - rozgrywki piłkarskie

W sobotę (17 lutego) w Szubinie odbyła się jedenasta edycja# turniejów z serii Pelicup. Tym razem o puchar Pelikana zawodnicy rywalizowali w hali widowiskowo-sportowej, a w turnieju wzięło udział dziesięć drużyn (z Szubina, Sipior, Żnina oraz Bydgoszczy). Organizatorem turnieju przy udziale partnerów był jego inicjator i pomysłodawca Mikołaj Kalinowski.

O turnieju pisaliśmy tutaj.

Drużyny były podzielone na dwie pięciozespołowe grupy, w których rywalizowali „każdy z każdym”. Każdy zespół miał tego dnia zapewnione łącznie minimum pięć meczów, ponieważ w fazie pucharowej rozgrywano mecze o każde miejsce. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.

Poniżej kompletne zestawienie fazy pucharowej:

- mecz o IX m-ce

MW Team 1:1 (k. 1:3) Szajka SBN

- półfinał A

PPHU Dach Bydgoszcz 2:0 Salon Urody Yuliia Bokii

- mecz o VII m-ce

FA Rodzice 0:5 Budowlani Żnin

- półfinał B

ADP Bydgoszcz 1:2 Metalbark Bydgoszcz

- mecz o V m-ce

Sąsiedzi Sipiory 0:0 (k. 2:0) Twierdza Szubin

W fazie finałowej w meczu o trzecie miejsce rywalizowali przegrani półfinałów, a w nim Salon Urody Yuliia Bokii okazał się lepszy (2:1) od ADP Bydgoszcz. W wielkim finale natomiast spotkały się ze sobą dwie drużyny z Bydgoszczy. Obrońca pucharu Pelikana - Metalbark miał szansę jako pierwszy zespół od 2016 roku i w historii rozgrywek wygrać turniej drugi raz z rzędu. PPHU DACH postawił bardzo twarde warunki i dopiero po rzutach karnych 1:1 (k. 1:2) dokonała się historia rozgrywek piłkarskich Pelicup, a więc Metalbark obronił tytuł mistrzowski!

Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar. Wręczono także nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz turnieju Kamil Pioterek (PPHU Dach), MVP turnieju Dariusz Dąbrowski (Metalbark) oraz król strzelców Damian Szpera (PPHU Dach).

Cały turniej transmitowany był „na żywo”, a jego zapis można śledzić w serwisie YouTube oraz na www.mecowhy.pl/pelicup. Mecze sędziowali Arkadiusz Rakowski oraz Maciej Gebler.

Organizator bardzo serdecznie dziękuje osobom, które pomogły w przygotowaniu turnieju oraz w jego sprawnym przeprowadzeniu: obsłudze hali widowiskowo-sportowej, Julii, Karolowi oraz Dominikowi. Partnerami turnieju byli: Liga TV Polska, Hurtownia Sportowa L-Paak, medycynadlasportu.pl, Szubin24.pl, Paradoks BAR oraz Sklep Wielobranżowy Witold Kulig z Rynarzewa.

Oceń artykuł: 14 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Rodzic, w dniu 18-02-2024 23:35:47 napisał:

    Szkoda,że sportowcy, w tym również wychowawcy dzieci, trenerzy,zamiast grać,przyszli się napić. Niektórzy to nawet dobrze na nogach ustać nie mogli. Taki wzór dla młodych. Przykre...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)