Sadki zdeklasowały inne szkoły. Zawody powiatowe w biegach przełajowych
fot. ML
Uczniowie szkół z całego powiatu nakielskiego spotkało się #na Szubińskiej „Wesółce”, aby wziąć udział w sztafetowych biegach przełajowych. Połowę odbytych biegów zdominowali uczniowie z Sadek.
Zawody odbyły się 7 września. Były to rozgrywki powiatowe, które miały wyłonić najlepszą drużynę, aby ta mogła wziąć udział w rozgrywkach wojewódzkich. W tym celu uczniowie szkół średnich, podstawowych w starszym wieku i młodszym wzięło udział w sztafetowych biegach przełajowych.
Trasa biegła przez leśne tereny nieopodal „Wesółki”. Zawodnicy biegnąć spotykali nierówny teren, z pagórkami, wystającymi korzeniami i wszelkimi innymi naturalnymi utrudnieniami. Jedno okrążenie ma w przybliżeniu 800 metrów. Większość zawodników biegła tylko jedno okrążenie, przekazując pałeczkę kolejnej osobie. Konkurencja była podzielona na wiek oraz płeć. Wszyscy biegli taką samą odległość, poza chłopcami ze szkół średnich, którzy pobiegli na 1600 metrów.
Poniżej klasyfikacje:
Dzieci:
Dziewczyny:
1.SP Sadki
2.SP nr 2 Szubin
3.SP nr 4 Nakło
Chłopcy
1.SP nr 4 Nakło
2.SP Sadki
3.SP nr 1 Szubin
Młodzież szkolna:
Dziewczyny
1.SP Sadki
2.SP Rynarzewo
3.SP nr 4 Nakło
Chłopcy
1.SP Sadki
2.SP nr 2 Szubin
3.SP nr 4 Nakło
Licealiada
Dziewczyny
1.LO w Szubinie
2.LO w Nakle
3.ZSP Szubin
Chłopcy
1.LO w Nakle
2.LO w Szubinie
3.ZSP Szubin
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
Nl, w dniu 08-10-2022 16:44:44 napisał:
odpowiedz
N-l, w dniu 08-10-2022 16:48:15 napisał:
odpowiedz
Inga, w dniu 09-10-2022 09:39:47 napisał:
odpowiedz
czytelnik, w dniu 09-10-2022 13:32:28 napisał:
odpowiedz
rondo, w dniu 09-10-2022 20:39:30 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!