Dziś mamy 25 lipca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

20 lipca 2021

Ścieżka rowerowa Nakło - Łochowice. Pierwszeństwo kierowców, nie rowerzystów

fot. MB

fot. MB

Na wysokości wjazdu w# ul. Wiejską w Występie pierwszeństwo przejazdu należy do kierujących pojazdami, a nie do rowerzystów.

Ścieżka rowerowa prowadząca z Nakła w stronę Bydgoszczy to naprawdę trafiona inwestycja, o czym przekonać się można każdego dnia obserwując mieszkańców pobliskich miejscowości jeżdżących na rowerach, rolkach, biegających i spacerujących nią. Jednak, zawsze, kiedy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego należy pamiętać, by swoje zachowania dostosowywać do obligujących nas przepisów ruchu drogowego. Także w przypadku korzystania ze ścieżek, które przecinają się z różnego rodzaju drogami.
Tak też jest w przypadku ścieżki prowadzącej w Występie i przecinającej się z wjazdem na ul. Wiejską. – Kto komu tu powinien ustąpić pierwszeństwa? Wjeżdżając w tę drogę przecinam ścieżkę pieszo-rowerową. Zatem czy jako kierowca powinnam zatrzymać się widząc nadjeżdżającego rowerzystę? – dopytywali nasi czytelnicy.
Jak się jednak okazuje, przy drodze stoją znaki, iż w tym miejscu kończy się ścieżka pieszo-rowerowa. – Na wysokości wjazdu na ulicę Wiejską w Występie ścieżka rowerowa przebiegająca przez tę miejscowość kończy się, o czym informuje ustawiony znak. Ścieżka ponownie zaczyna się za wjazdem na wskazaną ulicę i jest stosownie oznakowana, w związku z czym na skrzyżowaniu tym pierwszeństwo mają kierujący pojazdami – wyjaśnia podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. – Rowerzysta w miejscu, gdzie kończy się ścieżka winien zejść z roweru i przez skrzyżowanie go przeprowadzić, zachowując szczególną ostrożność i ustępując pierwszeństwa przejazdu pojazdom – dodała.
Taka sytuacja pierwszeństwa kierujących pojazdami pojawia się w każdym miejscu na tej ścieżce, w którym przecina się ona z drogami publicznymi i jest oznakowana właśnie w taki sposób, jak prezentujemy to na zdjęciu poniżej.

Oceń artykuł: 34 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (8)

  nakielanin, w dniu 20-07-2021 14:23:27 napisał:

  Ha ha ha

  odpowiedz

  • -4 (14)

  Anonim, w dniu 20-07-2021 14:26:09 napisał:

  Ja dzis odczułam to pierwszeństwo gdy byłam w połowie pasów. Na plecach poczułam lusterko..Nie czekają aż czlowiek wejdzie na chodnik.

  odpowiedz

  • 14 (18)

  Nakło997, w dniu 20-07-2021 16:21:34 napisał:

  Zdrowy rozsądek i zasada ograniczonego zaufania-to podstawy być albo nie być wśród żywych.Żadne przepisy,żadne znaki nie zastąpią myślenia na drodze

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Ja, w dniu 20-07-2021 17:03:26 napisał:

  Popieram naklo 997. Myślenie !!!!

  odpowiedz

  • 10 (16)

  kierowca, w dniu 20-07-2021 17:47:13 napisał:

  Proponuje także Panom z WRD o intensywne karanie "sezonowych sportowców wiejskich" nie korzystających ze ścieżek pieszo rowerowych . Jak tak codziennie dostanie po 50 zł,,,,to się uzbiera. Trasa od Gorzenia do Występu.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  obywatel, w dniu 20-07-2021 23:33:12 napisał:

  Staszica tak samo jak wjeżdża się np z Paderewskiego to samochodem ma pierwszeństwo źle oznakowane rowerzysta myśli że ma pierwszeństwo a tu zonk

  odpowiedz

  • -2 (4)

  mmm, w dniu 21-07-2021 09:51:26 napisał:

  Karać rowerzystów jeżdzących po chodnikach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Artom Rezajlachów, w dniu 21-07-2021 10:04:56 napisał:

  Dobre takie dla ludzi ułatwienie dla żyznia.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Narożniki
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Stół z blatem szklanym + krzesła
Budowa magazynów
Meble kuchenne
0

Położna radzi. Ból porodowy i metody jego łagodzenia

Kobiety w czasie porodu doświadczają bólu o różnym# stopniu nasilenia, maja również możliwość skorzystania z wielu sposobów radzenia sobie z bólem i jego łagodzenia. Ból odczuwany w czasie porodu nie jest sygnałem o tym, że organizm rodzącej funkcjonuje nieprawidłowo, a wręcz przeciwnie, skurcze macicy powodujące ból doprowadzają w efekcie do radosnego finału, którym jest poród i spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem. Hormony, które wydzielają się w trakcie porodu sprawiają, że w dużym stopniu rodząca zapomina o tym co działo się w trakcie porodu. Jakie są metody łagodzenia bólu radzi położna Joanna Kucharska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal”.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)