Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2022

Spotkanie dyrektora z prezesami. Omówiono obszary współpracy

W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyło się spotkanie informacyjne #z prezesami okolicznych OSP. Jednym z elementów spotkania było zaprezentowanie Służby Więziennej jako formacji mundurowej i omówienie obszarów współpracy.

Przebieg spotkania
Spotkanie rozpoczął mjr Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, który omówił główne zadania jakie stoją przed formacją mundurową jaką jest Służba Więzienna i zaznaczył, iż osoby działające w OPS mogą zasilać jej szeregi. Podczas spotkania przedstawiono także warunki zatrudnienia na stanowisku funkcjonariusza poszczególnych działów funkcjonujących w ramach zakładu karnego Poruszono także obszary współpracy w zakresie dalszych działań w ramach prowadzonych ćwiczeń specjalistycznych. Zaproszeni goście mieli możliwość zobaczyć teren jednostki penitencjarnej oraz nowy budynek mieszkalny.

Zaproszeni goście
Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach gościł Pana Piotra Płotkę, Prezesa OSP Sadki, Pana Krzysztofa Rogalskiego, Prezesa OSP Potulice, Pana Zbigniewa Jaczyńskiego, Prezesa OSP Witosław, Pana Macieja Studzińskiego, dowódcę JOT JRS w Kowalewku, Pana Andrzeja Bojko, Prezesa OSP Cukrownia Nakło w Nakle nad Notecią, Pana Tomasza Miłowskiego, Prezesa OSP Paterek, Pana Marka Balcera, Prezesa OSP Polichno oraz Pana Krzysztofa Napieralskiego, Prezesa OSP Sipiory. Zaproszeni goście otrzymali informatory oraz plakaty rekrutacyjne celem ich wyeksponowania w OSP.

OSP
Osoby działające w ochotniczych strażach pożarnych, to osoby, które nierzadko wchodzą w dorosłe życie, uczą się zachowania w sytuacjach niecodziennych, kryzysowych, nierzadko trudnych i stresujących, wymagających adekwatnego i optymalnego reagowania. Ponadto wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności, uczą się opanowania, dyscypliny, a te cechy są istotne w kontekście pełnienia służby za więziennym murem. Przy ochotniczych strażach pożarnych powoływane są również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które stanowią integralną część danej jednostki OSP, co pozwala młodym osobom na wczesne obcowanie z mundurem i kształtowanie odpowiednich postaw.

Podwójna rola
W Zakładzie Karnym w Potulicach funkcjonariusze nierzadko pełnią podwójną rolę – są zarówno funkcjonariuszami Służby Więziennej, jednocześnie należą do Ochotniczej Straży Pożarnej i biorą udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, wypadków oraz innych klęsk i zdarzeń. Funkcjonariusze działu ochrony pełnią głównie służbę w systemie wielozmianowym, co oznacza, że funkcjonariusz pełni służbę na zmiany trwające po 12 godzin, po których następują 24 godziny wolne od służby albo 48 godzin, jeżeli zadania służbowe były wykonywane w porze nocnej. Zatem wygląda to w następujący następujący sposób: 12h służby w dzień, 12 h służby w nocy, po czym następuje dwa dni wolnego, następnie w/w cykl rozpoczyna się od nowa. Taki tryb pracy pozwala na realizowanie dodatkowych zajęć.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)