Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Szkolenie dla pedagogów i psychologów. Przeprowadziła je policjantka

fot. pow.

fot. pow.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy na# zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadziła szkolenie dla pedagogów i psychologów. Tematem przewodnim była procedura „Niebieskiej Karty”.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z Nakla w ramach spotkań Sieci Współpracy i Samokształcenia Pedagogów i Psychologów, zorganizowała szkolenie dla pedagogów szkolnych i psychologów z terenu powiatu nakielskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono mł. asp. Zofia Wrzeszcz zajmującą się w nakielskiej komendzie pracą z młodzieżą i profilaktyką.

Zajęcia, jakie przeprowadziła mundurowa, miały charakter teoretyczno – warsztatowy, a ich tematyka związana była z procedurą „Niebieskiej Karty”. Mł. asp. Zofia Wrzeszcz omówiła przypadki, w jakich wszczyna się procedurę i wskazała instytucje, które z mocy ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie mogą taką procedurę wszcząć.

Prelegentka tłumaczyła co powinno być zawarte w poszczególnych formularzach Niebieskiej Karty, co dzieje się po jej założeniu i jak wygląda zamknięcie procedury.

Na zakończenie szkolenia jego uczestnicy usłyszeli też rady związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i otrzymali odblaski w ramach niedawnych obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Materiał: 

Oceń artykuł: 16 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)