Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

20 maja 2022

Technik ekonomista i rachunkowości pod patronatem Banku Spółdzielczego

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią podpisano uroczyście umowę pomiędzy placówką, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią.

Utworzona została Klasa Patronacka w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. W uroczystości udział wzięli: Tadeusz Sobol starosta nakielski, Sebastian Stożek prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Alina Kołcz, Wojciech Gawlak wiceprezesi Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Justyna Gruntkowska dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Tomasz Kokoszewski koordynator z ramienia Banku Spółdzielczego, Dariusz Jan Betscher dyrektor Zespołu Szkół w Nakle nad Notecią oraz koordynatorzy z ramienia szkoły Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz. Oprawę uroczystości przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunem Karolem Lizakiem.

Umowa Patronacka jest efektem porozumienia stron, które dostrzegły możliwość dalszej, sformalizowanej i wzajemnej współpracy w zakresie poprawy jakości kształcenia zawodowego i zapewnienia jego wysokiej efektywności.

Bank Spółdzielczy od lat wspiera szkołę, poprzez wspólny udział w wielu przedsięwzięciach.

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią technikum ekonomiczne i technikum rachunkowości są szkołami z wielkimi tradycjami. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru. Znajomość języka angielskiego zapewnia lepszy dostęp do prestiżowych stanowisk, ale też sprawdza się na co dzień – poszerza dostęp do informacji, kultury, sztuki, ułatwia swobodniejsze podróżowanie, poszerza horyzonty, pozwalając na komunikowanie się z ludźmi innych narodowości.

Podpisanie umowy patronackiej to kolejne działanie związane z realizacją zadań reformy edukacji, mającej na celu rozwój szkolnictwa zawodowego. W myśl zasady: Szkoła dla biznesu- Biznes dla szkoły.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentownie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)