Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2023

Uczniów odwiedzili policjanci i strażacy. Lekcja o bezpieczeństwie

fot. powierzone

fot. powierzone

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z# Laskownicy policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa na lodzie oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

Wczoraj (24.01.23) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wzięli udział w nietypowym przedsięwzięciu, jakim była praktyczna lekcja o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii. Pomysłodawcą spotkania był pedagog szkolny p. Robert Koniec, który tego typu przedsięwzięcie zorganizował już kolejny rok z rzędu.

Do udziału w zajęciach, które odbyły się nad stawem w miejscowości Smogulecka Wieś, zaproszono policjantów z Nakła, a także funkcjonariuszy PSP z JRG nr 2 z Szubina oraz OSP z Kcyni i Mieczkowa.

Nakielska policjantka asp. Zofia Wrzeszcz omówiła zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Tym dzieciom, które ferie spędzą w górach, mundurowa przypominała o zachowaniu ostrożności i rozsądku na stokach narciarskich, promując akcję informacyjno–edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczniowie starszych klas wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności nieletnich za łamanie prawa i demoralizację.

Dzieci poznały też asp. szt. Łukasza Króla i jego czworonożnego podopiecznego Rokiego. Dowiedziały się, jak zachować się w przypadku ataku zwierzęcia i zobaczyły pokaz tresury psa. Najmłodszym, by byli widoczni na trasach, policjanci przekazali odblaskowe zawieszki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

Nie lada atrakcje zafundowali dla uczniów strażacy. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazy ratownictwa na lodzie oraz pokazy pierwszej pomocy medycznej. Dzieci miały również możliwość obejrzeć specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu wozu strażackiego.

Wspólne działania policjantów i strażaków zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas zbliżających się ferii.

W przedsięwzięcie włączyli się też rodzice oraz Panie z KGW Noteckie Kobietki, dzięki którym każdy mógł zjeść ciepły posiłek i smaczne ciasto.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)