Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Uczniowie dostali nagrody. Maja Ciesielska z tytułem Primus Inter Pares

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Rok Szkolny 2020/2021 dla uczniów Szoły Podstawowej nr 2 im.# Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia zakończył się. Edukacja zdalna już w tym roku nie była czymś strasznym i skomplikowanym, jednak zarówno nauczyciele jak i uczniowie z wielką radością powrócili do nauczania stacjonarnego.

Świadectwa odebrało w tym roku szkolnym 541 uczniów. W grupie uczniów klas 1 – 3 uczyło się 201 dzieci, w starszych klasach (4 – 8) – 340 uczniów.

Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 143 uczniów. Średnia całej szkoły to 4,40. Klasa, która uzyskała najwyższą średnią ocen w tym roku, to 4a integracyjna. Średnia tej klasy to 4,90, a wychowawcą jest pani Iwona Sobczak. Zaraz za nimi uplasowała się klasa 6b sportowa, pani Hanny Pietrasz - Kowalskiej, która w ubiegłym roku była na podium. To właśnie z tych dwóch klas uczniowie uzyskali najwyższą średnią w całej szkole - 6,0 - a są nimi: Maja Dobosz z klasy 4a i Klaudiusz Sobczak z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy!

Koniec roku szkolnego to również pożegnania uczniów klas III ze swoimi wychwawcami. Do starszej grupy wiekowej od września przejdzie 72 uczniów. Wychowawcami czterech klas III były panie: Beata Patyna i Dominika Świtalska, Monika Stachowska, Brygida Głoniak i Anna Dorosz, Agnieszka Dolacińska i Ewelina Szarwark.

Koniec roku szkolnego jest zawsze wyjątkowy dla uczniów klas VIII. W tym roku szkolnym Dwójka pożegnała 3 klasy VIII, wszyscy ukończyli szkołę. Wychowawcami w tych klasach byli: pani Aleksandra Burchardt, pani Beata Zglenicka i pan Grzegorz Andrzejewski. Wyróżniono w tych klasach 32 uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe, a dla Rodziców uczniów wyróżniających się w nauce zostały przygotowane Listy Gratulacyjne. To właśnie do uczniów klas VIII dyrektor Szkoły Anna Maćkowska przekazała bardzo ważne słowa naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko. [...] ". Pięknym momentem podczas pożegnania najstarszych uczniów, było złożenie na ręce pani Dyrektor od dzieci i ich Rodziców daru na akcję RAZEM DLA PRYMASA", na tablicę pamiątkową do szkoły.

Nagrody powędrowały także do uczniów, którzy byli najlepszymi sportowcami. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podziękowali tym ósmoklasistom, którzy pełnili służbę przy sztandarze szkoły. Opiekun Szkolnego Koła Caritas natomiast pożegnał wolontariuszy, którzy od klasy IV działali bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka. Dla nich również zostały przygotowane specjalne zaświadczenia wolontariackie za wzorową, długoletnią i bezinteresowną służbę wolontariusza, wydawaną przez Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Wojciecha Przybyłę.

Przyznawany od wielu lat w nakielskiej Dwójce, szczególny tytuł Primus Inter Pares, dla ucznia klasy VIII za najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie, w tym roku szkolnym został przyznany uczenicy klasy VIII b Mai Ciesielskiej, która wypracowała średnią 5,72. Specjalne podziękowanie otrzymali z rąk Dyrektor Anny Maćkowskiej Rodzice Mai.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w edukację swoich dzieci, otwartość i życzliwość we wspólnym wychowywaniu pociech. Nauczycielom i Pracownikom, za wsparcie, pomoc i za to, że możemy na siebie liczyć. Naszym Uczniom dziękujemy za kreatywność i poczucie odpowiedzialności szczególnie w czasie edukacji zdalnej. Dziękujemy za Wasze dobre słowa szczególnie te na koniec roku. Wszystkim życzymy słonecznych, bezpiecznych i radosnych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

 

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)