Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Uczniowie podsumowali pierwszy wyjazd stażowy. Spotkanie w Więcborku

fot. pow.

fot. pow.

15.09.2021 w ramach projektu ERASMUS+ ,, Profesjonalna Praktyka Twoją# Szansą”, realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy pierwszych mobilności zrealizowanych w Rimini i w Sewilli spotkali się z Dyrekcją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku w celu podzielenia się doświadczeniami zdobytymi podczas wyjazdów.

Uczniowie: Alina, Weronika, Sebastian, Kacper, Jakub, Patryk oraz Patryk zrelacjonowali swój pobyt. Opowiedzieli o towarzyszących podczas staży emocjach, z uśmiechem wspominali wspólnie spędzony czas, zwłaszcza w trakcie zwiedzania Włoch i Hiszpanii.

Ich relacje oraz relacje ich koleżanek i kolegów z nakielskiego Staszica będziecie mogli usłyszeć podczas ErasmusDays 2021, które odbywać się będą w dniach 14-16 października 2021.

W tym miejscu również dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym Fundacja może realizować może realizować projekty stażowe.

Materiał: Paweł Gorecki - koordynator projektu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)