Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Wciąż zmagamy się z pandemią. Gdzie powinniśmy nosić maseczki?

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Policjanci, często wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą# działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego. Sprawdzają również osoby przebywające na kwarantannie pod kątem jej prawidłowego przestrzegania. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.

Od półtora roku trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Obok medyków na polu walki z wirusem, stoją służby mundurowe. Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami (również na zewnątrz). Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Funkcjonariusze przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole, na uczelni
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

Mundurowi, często wspólnie z pracownikami sanepidu, w związku z epidemią COVID-19, nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami. W przypadku ich lekceważenia będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Więcej na temat aktualnych obostrzeń można znaleźć na stronie www.gov.pl

Materiał: Komenda Główna Policji 

Oceń artykuł: 0 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (22)

  Prawda sama się obroni, w dniu 25-10-2021 08:16:26 napisał:

  Powiedzial ci profesor Kuna .....maseczki....67 badań...wynik negatywny....więc maseczki mamy wiesz gdzie.....w d.u.p.i.e.

  odpowiedz

  • -5 (17)

  Przyzwoita i normalna mama, w dniu 25-10-2021 09:02:52 napisał:

  A ja i moje dziecko ktorze iczezcza do skzy p9dstawowej chodzimy bez zadnych tam szmat Inny laza w maskach a moje dziecko nie xhodzi w szkole w szmacie dalam ultimatum dyrektorce ze moje dziecmo jest w pelni zfrow3 noe cgoruje nie ma kontaktu z osobami podejrzanymi w pozatym bylo zaszczepione o nie bedzie nosilo zadnej maaeczki poki bo ja do kuratorium postrasz3 i i noe chodzi i uwazam ze to bardzo madra decuzja była. Nie bedzie mi mtos narzucac żeby mije wlasne dzireckomiało nosic mordownik.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (19)

  Przyzwoita i normalna mama, w dniu 25-10-2021 10:08:51 napisał:

  A ja i moje dziecko ktorze uczeszcza do szkoły podstawowej chodzimy bez zadnych tam szmat inni łaza w maskach a moje dziecko nie chodzi w szkole w szmacie dalam Ultimatum dyrektorce ze moje dziecko jest w pelni zdrowe noe choruje nie ma kontaktu z osobami podejrzanymi a pozatym bylo zaszczepione nie bedzie nosilo zadnej maseczki poki co bo ją do kuratorium postrasze i i nie chodzi i uwazam ze to bardzo madra decyzja była. ie bedzie mi ktos narzucac żeby i moje dziecko ktorze za do skzy podstawowej chodzimy bez zadnych tam szmat Inny laza w maskach

  odpowiedz

  • 7 (15)

  Nakielanin, w dniu 25-10-2021 11:02:44 napisał:

  Gdzie powinniśmy nosić maseczki? Co najwyżej w kieszeni:-)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (11)

  Nn, w dniu 25-10-2021 15:16:23 napisał:

  W BIEDRONCE i innych marketach tam powinni nosić maseczki. Ktoś powinien to sprawdzać. Stoją w kolejce prawie na plecach charczą kasłają...żal tych ekspedientke za chwilę nie będzie miał kto siedzieć na kasach.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)