Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2024

Wegetariańskie diety pudełkowe w Bydgoszczy: najsmaczniejsze bezmięsne dania

fot. powierzone

fot. powierzone

Coraz więcej osób odchodzi od diet bogatych w mięso i decyduje się na# posiłki zawierające produkty pochodzenia roślinnego. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i dla organizmu. Sprawdź, jak wygląda menu diety pudełkowej ograniczającej spożycie mięsa.

Czy rezygnowanie z jedzenia mięsa faktycznie pomaga planecie?

Liczba ludności na Ziemi stale rośnie, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na żywność. Hodowcy zajmujący się produkcją mięsa na dużą skalę starają się sprostać temu wyzwaniu. Dążą do tego, by zwierzęta rosły szybciej i były większe, dbając jednocześnie o zapobieganie różnym ich chorobom.

Aby przyspieszyć ten proces, stosują antybiotyki, które mają chronić zdrowie i wspomagać rozwój zwierząt. Mięso pochodzące z takich hodowli trafia później na sklepowe półki i do naszych koszyków zakupowych, by ostatecznie znaleźć się na naszych talerzach.

Choć niektóre z antybiotyków ulegają zniszczeniu podczas obróbki cieplnej, ich nadużywanie prowadzi do wzrostu odporności na nie, co staje się problemem. Dodatkowo produkcja mięsa ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wobec tego coraz więcej osób postanawia przejść na dietę wegetariańską lub wegańską, która jest zdrowsza i bardziej zrównoważona dla środowiska.

Dieta wegańska a wegetariańska – różnice

Wegetarianizm i weganizm to diety roślinne eliminujące z jadłospisu mięso, bazujące głównie na spożywaniu warzyw i owoców. Między nimi jest sporo podobieństw, ale w rzeczywistości są to różne sposoby odżywiania się. Dieta wegańska jest bardziej restrykcyjną odmianą wegetarianizmu. Weganie eliminują ze swojego jadłospisu wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Są to m.in. jajka, masło, mleko, jogurt, sery czy miód – te z kolei są obecne w diecie wegetariańskiej.

Z czego to wynika? Weganie mocno zwracają uwagę na m.in. sposób pozyskiwania mleka czy na to, jak wygląda hodowla kur na jajka. Rezygnują więc z produktów, które są pozyskiwane na skutek hodowli.

Roślinne jedzenie w pudełkach

Dzisiaj standardem jest to, że cateringi dietetyczne mają w swojej ofercie diety wykluczające mięso i produkty odzwierzęce. Przykład? Wegetariańska, wegańska czy wegetariańska + ryby – to aż trzy warianty diety pudełkowej, które można zamówić na stronie wygodnadieta.pl oferującej dietę pudełkową w Bydgoszczy.

To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają wiele czasu na gotowanie, brakuje im pomysłów na bezmięsne dania lub chcą przetestować tę dietę, by sprawdzić, czy jest to dla nich. Posiłki są przygotowywane przez doświadczonych kucharzy i dietetyków, a także dostarczane pod wskazany adres.

Najlepsza roślinna dieta pudełkowa

Dieta roślinna niesie ze sobą wiele korzyści, o ile przestrzega się pewnych zasad. O co chodzi? Taki jadłospis na dłuższą metę może powodować pewnie niedobory. Rezygnując mięsa, organizm nie ma skąd czerpać witaminy B12. Chociaż jest ona obecna w nabiale, to nie w takim stopniu, by uzupełnić zapotrzebowanie całego organizmu. Weganie i wegetarianie muszą pamiętać o suplementacji witaminy B12 – najlepiej po konsultacji z lekarzem.

Oprócz tego należy zadbać o prawidłowy poziom kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, a także o żelazo, ponieważ osoby stosujące roślinną dietę mają na nie zwiększone zapotrzebowanie – aż o 80 procent!

Na koniec witamina D. W tym przypadku nawet osoby jedzące mięso i nabiał są narażone na jej deficyt. Warto więc zadbać o odpowiednią suplementację.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)