Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Wizyta licealistów w muzeum. Niezwykle wartościowa lekcja

fot. powierzone

fot. powierzone

15 kwietnia 2024 roku klasa III mi wraz z wychowawcą# miała przyjemność odwiedzić Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie znajduje się fascynująca wystawa poświęcona pradawnym dziejom Nakła. Wizyta w muzeum była niezwykle interesująca i wartościowa edukacyjnie; dała możliwość zgłębienia historii i kultury naszych przodków.

Podczas zwiedzania wystawy pani Anna Sergott prezentowała cenne artefakty i inne eksponaty z okresu prehistorycznego, co pozwoliło młodzieży zobaczyć, jakich narzędzi i przedmiotów w codziennym życiu używali Słowianie na naszym terenie.

Jednym z najbardziej interesujących elementów lekcji w Muzeum Ziemi Krajeńskiej był wykład pani Anny Sergott, kustosza muzeum. Prelekcja połączona z prezentacją była poświęcona wierzeniom Słowian. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o religijnych przekonaniach i obrzędach Słowian. Prelegentka przedstawił bogactwo mitologii Słowian, opowiadając o znaczeniu bóstw, takich jak Perun czy Swarożyc, oraz o rytuałach związanych z cyklem przyrody i życiem społecznym w pradawnych czasach. Podczas prezentacji młodzież mogła zobaczyć również repliki świątyń i miejsc kultu Słowian, co pozwoliło lepiej zrozumieć kontekst duchowy tamtych czasów. Prezentacja była bogata w szczegóły i dostarczyła cennych informacji na temat sposobu życia i myślenia naszych przodków. Była fascynującym wglądem w duchowy świat Słowian.

Na koniec uczniowie mieli okazję porozmawiać z pracownikami muzeum, którzy byli chętni, by dzieli się swoją wiedzą na temat dziejów i wierzeń Słowian. Wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej była nie tylko przyjemna, ale również bardzo pouczająca.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)