Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2024

Wspólnie świętowali Dzień Kota. Nie zabrakło gimnastyki i zabawy

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota.

Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie ludzi na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, bezbronnym, bezdomnym kotom.

Biblioteka Dziecięca zaprosiła na wspólne świętowanie, z okazji Światowego Dnia Kota Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka i Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko.

Dzieci wysłuchały bajeczki o niesfornym kotku oraz wielu kocich ciekawostek, o których nie miały pojęcia. Rozmawiały o tym, jak należy pielęgnować te czworonogi, jaką powinny mieć dietę, a także opowiadały o swoich pupilach. Nie zabrakło też kociej gimnastyki oraz zabawy w „Biednego kotka”. Na zakończenie powstały piękne prace plastyczne, przedstawiające oczywiście kociaki. W bibliotece było słychać mruczenie, miauczenie, a Mądre Sowy, dzięki Pani Kasi miały przyjemność poznać Bryłkę, małą słodką kotkę.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)