Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

06 lipca 2020

Zaoferowała seniorce lecznicze prześcieradła. Był to jednak tylko pretekst

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i o to, aby nie wpuszczali do #mieszkań obcych. Seniorka z Nakła straciła gotówkę po wizycie kobiety oferującej sprzedaż leczniczych prześcieradeł.

Niestety zdarza się, że do domów mieszkańców powiatu pukają nieuczciwi akwizytorzy, którzy oferują sprzedaż różnych towarów lub usług. Ofiarami nieuczciwych sprzedawców najczęściej są Seniorzy.

Tak właśnie było i tym razem. Do jednego z mieszkań na terenie Nakła weszła kobieta i zaoferowała mieszkającej tam Seniorce kupno mającego właściwości lecznicze prześcieradła. Pokrzywdzona nie była zainteresowana zakupem, jednak handlarka była tak uciążliwa, że kobieta zdecydowała się na zakup towaru, gdyż zamierzała jak najszybciej pozbyć się nieznajomej z domu.

Kiedy pokrzywdzona na chwilę wyszła do innego pomieszczenia, złodziejka  wykorzystując nieuwagę Seniorki ukradła leżący na blacie portfel z gotówką po czym pospiesznie opuściła mieszkanie.

Aby ustrzec się przed tego typu nieprzyjemnymi sytuacjami warto być ostrożnym i dbać o swoje mienie. Przede wszystkim policjanci apelują o to, aby nawet przebywając w mieszkaniach, zamykać je na klucz i nie wpuszczać nieznajomych. Poza tym dokumenty oraz pieniądze warto przechowywać w miejscach trudno dostępnych dla osób odwiedzających.

Sprzedaż odzieży, leczniczych kołder, prześcieradeł, kalendarzy czy sprzętu agd, mogą być jedynie pretekstem, by wejść do mieszkania. Szczególnie na tego typu sytuacje należy uczulać Seniorów, gdyż złodzieje mogą łatwo żerować na ich łatwowierności i dobrym sercu.

O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowyKPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)