Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Zdrowo szlifowali angielski i niemiecki. Przeprowadzono warsztaty dla uczniów

fot. pow.

fot. pow.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest# nauka języków obcych oraz zdrowe odżywianie. Uczniowie nakielskiej „Trójki” mieli okazję upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. W minionym tygodniu, 21 października uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych w ramach projektu profilaktycznego „Od świadomości do zdrowotności”. To jedno z wielu działań realizowanych w ramach tego projektu współfinansowanego przez Powiat Nakielski.

Grupa uczniów klas 7 i 8 uczestniczyła w zajęciach z języka niemieckiego i angielskiego, podczas których poznali oraz mieli okazję utrwalić słownictwo oraz zwroty dotyczące zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz używek i zagrożeń. W trakcie warsztatów wyłonionych zostało troje uczniów, którzy wezmą udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego „Potyczki językowe ze zdrowiem w tle”.

Warsztaty poprowadziły Agnieszka Gagajek, Agnieszka Jakś-Jankowska oraz Joanna Paetzke.

Materiał: Joanna Paetzke - ZSP nr 3 w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)