Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Zmiana organizacji ruchu na budowie S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ

fot. GDDKiA - Bydgoszcz

fot. GDDKiA - Bydgoszcz

15 października 2021 zostanie wprowadzona zmiana# organizacji ruchu na budowie drogi ekspresowej S5 odc. Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu na nowo wybudowaną jezdnię lewą na odcinku około 1 km (Lipinki – Kruszyn Krajeński).

Jak pojedziemy?

Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy pojadą lewą jezdnią na odcinku od km 0+000 do km 1+200 nowej drogi i dojeżdżając do tymczasowego ronda w Kruszynie Krajeńskim zjadą w prawo na obecną DK5. Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania. Na odcinku obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h (40km/h w obrębie przewiązek oraz ronda).

Wprowadzona organizacja ruchu na w/w łączniku z węzłem Bydgoszcz Błonie umożliwi Wykonawcy podjęcie prac na remontowanej jezdni prawej oraz dokończenia niezbędnych prac na drodze dojazdowej nr 1, co pozwoli na skomunikowanie terenów przyległych bez wprowadzania dodatkowych utrudnień związanych z podłączeniem tych obszarów z obecnym układem drogowym.

Droga została przygotowana do możliwości przeprowadzenia ruchu po budowie, jednakże z uwagi na możliwość powstawania utrudnień w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi w dalszym ciągu pracami wykończeniowymi w zakresie m.in. montażu ekranów akustycznych, osłon przeciwolśnieniowych, SZR (Sytem Zarządzania Ruchem) konieczne jest utrzymanie bieżącej organizacji ruchu na obecnie funkcjonującym odcinku DK5.

Dalsze kroki

Wykonawca kontynuuje prace związane nie tylko z głównym ciągiem drogi ekspresowej S5 lecz również z pracami na drogach dojazdowych oraz elementach związanych z dostosowaniem przyległego terenu do nowo wykonanej inwestycji. Nie należy też zapominać o pracach w branżach sanitarnej, telekomunikacyjnej czy elektrycznej, które są także kontynuowane. Dzięki sprawnemu i bezpiecznemu przeprowadzeniu prac, w kolejnych tygodniach możliwe będzie wdrożenie zmiany organizacji ruchu otwierającej pozostały ciąg główny drogi S5.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami otwarcie odcinka trasy głównej nastąpi w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Materiał: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz

Oceń artykuł: 29 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (19)

  KK, w dniu 13-10-2021 13:33:38 napisał:

  Rondo było przygotowane by puścić już od niego ruch w stronę Szubina nową S5 (oczywiście z ograniczeniami;) - taka jest (była;) przygotowana tablica kierunkowa. Do takiej, jak ma być od 15.10 organizacja ruchu wystarczyłoby ustawienie zapór, a nie rondo. ...ale cóż, pewnie politycy chcą dokonać uroczystego otwarcia kolejnej nowej drogi. Oby tylko to nastąpiło jak najszybciej - odcinek Szubin-Bydgoszcz to od paru lat (rozpoczęcie budowy) ma-sa-kra!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (27)

  drogowiec, w dniu 13-10-2021 15:53:02 napisał:

  S5 miała być otwarta w 2019 roku no ale ale pisiory nawet nie potafią zakończyć tego co inni rozpoczęli nie mówiąc o nowych inwestycjach. gęby pełne obietnic i tylko tyle a może aż tyle

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -7 (17)

  dino, w dniu 13-10-2021 18:58:20 napisał:

  A Ty platfusie jeden myslisz ze rudy zrobiłby to w poł roku Rusz troche glowa ,Moze jeszcze pokrzycz wypierd... Cwooku rusz mozg

  odpowiedz

  • 3 (19)

  Kinia, w dniu 13-10-2021 19:22:36 napisał:

  Teraz to dopiero będą korki Jeden korek przy mini rondku na którym utkną tzw TIRy. Drugi korek w Zamościu gdzie *dioc* na siłę zatrzymują się żeby wpuścić Zamość. To nic że korek od Zamościa tworzy się na kilka samochodów a w kierunku Poznania czy Bydgoszczy korek jest na kilkaset aut. Biedni z Zamościa płaczą że stoją w korku 2 minuty a my stoimy 20-30 minut

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 0 (0)

  Kcyniaaa, w dniu 15-10-2021 22:30:37 napisał:

  Teraz powrót z Bydgoszczy nie 2,5 godziny tylko 4 godziny , takie absurdu co zrobili jeszcze nie było ...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)