Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

17 marca 2025

Zmiana w ramowym planie nauczania. Będzie nowy przedmiot

fot. KPUW

fot. KPUW

Ministra Edukacji Barbara Nowacka podpisała projekt # rozporządzenia zmieniającego ramowe plany nauczania.

Ministra Edukacji Barbara Nowacka podpisała projekt rozporządzenia zmieniającego ramowe plany nauczania. Do planu zostanie wpisany nowy przedmiot edukacja zdrowotna oraz zostaną ustalone wymiary godzin przedmiotu edukacja obywatelska.

Rozporządzenie zawiera także zmiany dotyczące uczniów technikum, uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim uczęszczających do szkoły podstawowej oraz zmiany dotyczące tworzenia oddziałów o profilu mundurowym oraz oddziałów przygotowania wojskowego w liceum ogólnokształcącym i technikum.

Rozporządzenie wchodzi w życie 1 września 2025 r.

materiał: KPUW

Oceń artykuł: 29 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (30)

    Stańczyk, w dniu 17-03-2025 20:23:20 napisał:

    Zamiast WDŻ - nieobowiązkowa edukacja zdrowotna, zamiast Historii i Teraźniejszości - edukacja obywatelska.Zaraz środowiska konserwatywne, w tym ultrakatolickiej organizacje Ordo Iuris,podniosą larum i będziemy słyszeć kwik i wycie,że MEN będzie demoralizowało,deprawować ucznia.W podobne tony uderzy kościół.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 14 (22)

    Kazimierz Wichura, w dniu 17-03-2025 22:31:31 napisał:

    Każda rządowa zmiana nie wnosi nic więcej poza potęgowaniem istniejącego już bałaganu. Każdy minister chce pokazać, że coś robi. A kto na tym cierpi? Dzieci, pracownicy szkół. Poziom nauczania leci na łeb na szyję, zachowanie uczniów i roszczeniowość rodziców woła o pomstę do nieba, tego nie wolno, tamtego nie wolno - nauczycielowi prawie niczego już nie wolno. A potem żądają od nas wysokich wyników w egzaminach. Parodia.

    odpowiedz

    • 1 (27)

    Prawy, w dniu 18-03-2025 08:02:58 napisał:

    Rodzice bądźcie czujni przedmiot Edukacja Zdrowotna, to promocja rozwiązłości i deprawacja naszych dzieci - Ministera edukacji twierdzi że Polacy budowali obozy koncentracyjne - NIE ufajcie zdrajcą.

    odpowiedz

    • 1 (15)

    On, w dniu 18-03-2025 12:02:12 napisał:

    Edukacja zdrowotna ? Wojskowa ? nie ośmieszajcie się ci z Warszawy .Chcą zrobić i to robią z dzieci nieuków nie wykształconych .

    odpowiedz

    • 0 (22)

    Mama, w dniu 18-03-2025 14:54:23 napisał:

    Świadomi rodzice złoża rezygnację z zajęć z ed. Zdrowotnej. To jedyny sposób, by chronić dzieci. Powiadomcie tez innych rodziców

    odpowiedz

    • 2 (10)

    Malu33, w dniu 18-03-2025 17:39:50 napisał:

    "Największą przysługą, jaką człowiek może oddać swoim bliźnim w czasie powszechnego osłabienia i zamroczenia, jest wyraźne i odważne głoszenie prawdy, nawet gdy nikt nie chce jej słuchać."

    odpowiedz

    • 2 (10)

    zecia, w dniu 23-03-2025 21:46:10 napisał:

    Wyciszenie mieszkania w bloku to sztuka możliwa do opanowania. Na ściany sprawdzą się maty akustyczne, korek lub wełna mineralna pod gipsem – tłumią rozmowy i muzykę sąsiadów. Podłoga z dywanem na podkładzie lub matą wygłuszającą (np. 5 mm) pod panelami ogranicza dudnienie. Okna warto wymienić na modele dźwiękoszczelne (Rw 38-42 dB) albo dodać uszczelki i ciężkie firany, by zablokować hałas ulicy. Drzwi z izolacją akustyczną (min. 35 dB) odetną odgłosy z korytarza. Regały, sofy i tekstylia w pokoju też pomagają pochłaniać dźwięki. Koszty? Od 70 zł za maty po tysiące za okna. To inwestycja w spokój – w bloku, gdzie hałas jest normą, każda poprawa to ulga dla nerwów. https://www.nowin.pl/2025/03/23/jak-wyciszyc-mieszkanie-w-bloku-odizolowac-sie-od-halasu-i-sasiadow/

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Praca na wysokości
60PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)