Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

17 marca 2025

Akcja promująca czytelnictwo. Kolejna mała uczestniczka

fot. powierzone

fot. powierzone

W bibliotece publicznej w # Potulicach, realizowany jest Ogólnopolski projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym „Mała książka – wielki człowiek”, który ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W ramach programu dzieci w wieku 3- 6 lat otrzymują specjalną wyprawkę, która pomoże im rozpocząć przygodę z książkami i rozwijać pasję do czytania. W tym roku pierwszą osobą, która odebrała wyprawkę z książką dostosowaną do wieku dziecka oraz poradnik dla rodziców, była 6 – letnia Jowita.

Uczestnicy projektu otrzymują również dwie karty: jedna Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Nakle nad Notecią, a druga to Karta małego czytelnika, na którą są naklejane naklejki za wizytę w bibliotece i wypożyczenie chociaż jednej książki. Biblioteka w Potulicach zaprasza rodziców dzieci w wieku 3 – 6 lat do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

To dobry moment, aby zaszczepić w maluchach miłość do książek. Jest to także doskonała okazja, żeby spędzać wspólnie czas na czytaniu i odkrywaniu nowych historii. Filia biblioteczna w Potulicach organizuje cykliczne spotkania, które mają wspierać rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” to nie tylko rozbudzenie miłości do książek i czytania, ale również budowanie pozytywnych nawyków czytelniczych, które będą towarzyszyć dzieciom przez całe życie. Wyprawki są dostępne w bibliotece. Serdecznie zapraszamy.

materia: Wioletta Sęk/ PiMBP w Nakle n. Not.– Filia w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 21 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)