Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

10. Hufcowe Manewry Harcerskie. Aktywnie spędzony dzień

fot. MM

fot. MM

W sobotę na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle zorganizowano #10 edycję Hufcowych Manewrów Harcerskich. Była to idealna okazja dla młodych harcerzy oraz zuchów, by sprawdzić nabyte dotychczas umiejętności.

Wydarzenie rozpoczęło się od polowej mszy świętej. Po zakończeniu nabożeństwa, przyszedł czas na próbę sił w rozmaitych zadaniach, gdzie liczył się spryt, zręczność i współpraca. Głównym celem manewrów jest bowiem rozwijanie umiejętności w zakresie przetrwania, orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy czy chociażby budowania bazy. W wydarzeniu uczestniczyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz grupy rekonstrukcyjnej Manewry zakończyły się uroczystym apelem.

Oceń artykuł: 25 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (24)

  Rodzic, w dniu 01-10-2023 10:41:35 napisał:

  Jak w Korei Pn i Chinach a ostatnio w putinowskiej Rosji szkoli się dzieci z użycia śmiercionośnej broni palnej.Opamiętajcie się i jako rodzic nie godzę się na tego rodzaju"warsztaty" i "manewry harcerskie" bo te z harcerstwem kompletnie nic nie mają wspólnego.Kompletna aberracja i destrukcyjny wpływ na psychikę dziecka.Czy organizatorom odebrano rozum-?

  odpowiedz

  • 1 (19)

  Naklok, w dniu 01-10-2023 12:29:32 napisał:

  Rodzicu! Zgłoś się ze swoim problemem do psychiatry.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Mark, w dniu 01-10-2023 17:11:00 napisał:

  Instruktor Harcerstwa w mundurze SS? Czy tam naprawdę już oszaleli? Czy nikt z chorągwi nie ma nad tym kontroli, nie widzą co się wyrabia. Tak wielu druhów zginęło z rąk Niemców a ten pluje im w twarz paradujac w mundurze. Naprawdę brak słów

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  Homokomandos, w dniu 01-10-2023 19:22:52 napisał:

  Też tak uważam, jako instruktor z drugiego zdjęcia twierdze że uczenie dzieci szkolenia do użycia śmiercionośnej broni palnej jest złe. CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Harcerz, w dniu 02-10-2023 19:38:28 napisał:

  Tam były rekonstrukcje historyczne. Grupa rekonstrukcyjna przedstawiała sceny z życia w czasie Powstania Warszawskiego. Nauka historii to nie tylko książki. Ktoś musiał zagrać rolę zarówno Polaków jak i Niemców.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)