Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

10. Hufcowe Manewry Harcerskie. Aktywnie spędzony dzień

fot. MM

fot. MM

W sobotę na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle zorganizowano #10 edycję Hufcowych Manewrów Harcerskich. Była to idealna okazja dla młodych harcerzy oraz zuchów, by sprawdzić nabyte dotychczas umiejętności.

Wydarzenie rozpoczęło się od polowej mszy świętej. Po zakończeniu nabożeństwa, przyszedł czas na próbę sił w rozmaitych zadaniach, gdzie liczył się spryt, zręczność i współpraca. Głównym celem manewrów jest bowiem rozwijanie umiejętności w zakresie przetrwania, orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy czy chociażby budowania bazy. W wydarzeniu uczestniczyli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz grupy rekonstrukcyjnej Manewry zakończyły się uroczystym apelem.

Oceń artykuł: 25 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (24)

  Rodzic, w dniu 01-10-2023 10:41:35 napisał:

  Jak w Korei Pn i Chinach a ostatnio w putinowskiej Rosji szkoli się dzieci z użycia śmiercionośnej broni palnej.Opamiętajcie się i jako rodzic nie godzę się na tego rodzaju"warsztaty" i "manewry harcerskie" bo te z harcerstwem kompletnie nic nie mają wspólnego.Kompletna aberracja i destrukcyjny wpływ na psychikę dziecka.Czy organizatorom odebrano rozum-?

  odpowiedz

  • 1 (19)

  Naklok, w dniu 01-10-2023 12:29:32 napisał:

  Rodzicu! Zgłoś się ze swoim problemem do psychiatry.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Mark, w dniu 01-10-2023 17:11:00 napisał:

  Instruktor Harcerstwa w mundurze SS? Czy tam naprawdę już oszaleli? Czy nikt z chorągwi nie ma nad tym kontroli, nie widzą co się wyrabia. Tak wielu druhów zginęło z rąk Niemców a ten pluje im w twarz paradujac w mundurze. Naprawdę brak słów

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  Homokomandos, w dniu 01-10-2023 19:22:52 napisał:

  Też tak uważam, jako instruktor z drugiego zdjęcia twierdze że uczenie dzieci szkolenia do użycia śmiercionośnej broni palnej jest złe. CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Harcerz, w dniu 02-10-2023 19:38:28 napisał:

  Tam były rekonstrukcje historyczne. Grupa rekonstrukcyjna przedstawiała sceny z życia w czasie Powstania Warszawskiego. Nauka historii to nie tylko książki. Ktoś musiał zagrać rolę zarówno Polaków jak i Niemców.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa hal
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)