Dziś mamy 21 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 września 2020

"Autobusem podróżuje tyle osób, ile się zmieści". Tak dzieci dojeżdżają do szkół?

fot. Internautka

fot. Internautka

Nasza Internautka opisała, jak wygląda dojazd dzieci do szkół na trasie# Witosław-Nakło. Treść nadesłanej wiadomości publikujemy poniżej.

Tak od 2 września wygląda dojazd do szkoły dzieci i młodzieży z powiatu nakielskiego. Mimo wytycznych, że w autobusie może być tylko tyle osób, ile jest miejsc siedzących. W porannym kursie na trasie Witosław-Nakło obsługiwanym przez PKS znajduje się blisko 100 podróżnych. O braku maseczek nawet nie ma co wspominać. Kierowca nie zwraca uwagi ani na zachowanie dystansu społecznego, ani na maseczki, a tym bardziej na ilość pasażerów. Autobusem podróżuje tyle osób, ile się zmieści. Ciekawie, co wydarzy się wówczas, jak takim przepełnionym autobusem dojdzie do jakiejś tragedii. Moje dziecko dojeżdża codziennie do szkoły średniej w Nakle, na szczęście mieszka na początku trasy, więc nie ma problemu wsiąść do autobusu, jednak jego koledzy z dalszych miejscowości mają z tym kłopot. W dniu dzisiejszym kilkanaście osób zostało na przystanku, bo nie było już gdzie stanąć. A każda z tych osób ma wykupiony bilet miesięczny. Skoro jest to poranny autobus, a dzieci mają wykupione bilety szkolne, nakielski PKS powinien domyśleć się, że dzieci nim dojeżdżają do szkoły i to właśnie poranny kurs będzie najbardziej obłożony.
Czy w końcu odpowiednie służby zajmą się tą sytuacją? Czy może ma stać się coś złego, żeby ktoś zareagował?

Materiał: Internautka 

Oceń artykuł: 32 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (70) Zgłoś naruszenie zasad

    • 12 (14)

    DETKA, w dniu 08-09-2020 11:57:15 napisał:

    Witamy w nakle, co w tym dziwnego? Tutaj nic już nie może nikogo zdziwić, pozdro

    odpowiedz

    • 3 (13)

    Dziad, w dniu 08-09-2020 11:58:04 napisał:

    tak to jest jak transport się nie opłaca i trzeba dorobic się za jednym rzutem

    odpowiedz

    • 23 (31)

    Janko, w dniu 08-09-2020 12:02:39 napisał:

    Fakt, ze przewóz tak nie powinien wyglądać, a z drugiej strony gdyby kierowca zaczął wypraszać ludzi i trafiłoby na osobę robiącą fote to pewnie by napisała w internecie, ze została bezpodstawnie wyproszona z autobusu, a przecież płaci za przejazd :D

    odpowiedz

    • 8 (16)

    Xxx, w dniu 08-09-2020 12:32:24 napisał:

    Kierowca do autobusu wpuszcza wszystkich w maseczkach nie wpuści osoby do autobusu która niema maseczki a że dzieci jadąc do szkoły ściągają maseczki to już ich wina .

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 6 (12)

    Tomek, w dniu 08-09-2020 12:35:45 napisał:

    Przez wakacje na trasach wieś-Naklo nie jeździły żadne autobusy. Czekałem na wrzesień i okazuje się, że nie pojade bo miejsca nie ma. Kpina

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (4)

    Rodzic, w dniu 08-09-2020 12:37:34 napisał:

    Dzisiaj PKS eksperymentował na trasie Kcynia- Naklo, na trasie i przez Sipiory i przez Gromadno. W konsekwencji ten przez Sipiory, Studzienki miał 30 minut opóźnienia. Zero uprzedniej info dla młodzieży, która stała zdezorientowana i czekała bez najmniejszej informacji czy się zmieszczą pomimo, że posiadają miesięczne bilety na przejazd.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -6 (18)

    Ja, w dniu 08-09-2020 12:49:32 napisał:

    To zdjęcie jest chyba zrobione z czasów, kiedy nie było pandemii...!!! Jeżdżę tym autobusem na tej trasie, ale sorry bardzo ja takich tłumów nie widziałam!!!!! Jest pełen autobus 1 , 2 osoby stoją ale chyba chcą dojechać do szkoły prawda?? Maseczki mają prawie wszyscy, a skąd może wiedzieć ten "internauta" że akurat te osoby nie mogą ich nosić?? Ten co to opisał to chyba nie ma co w domu robić i gada takie bzdury!!! Nie zgadzam się z tą wypowiedzią i jestem bardzo oburzona!!!! nie dość że w wakacje kompletnie NIC nie jeździło to teraz takie numery. Niech się ten internauta puknie.... BZDURA BZDURA BZDURA to co piszecie!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 2 (6)

    JA, w dniu 08-09-2020 13:18:08 napisał:

    TAK SAMO WYGLĄDA AUTOBUS SZKOLNY NA TRASIE KARNOWO-NAKŁO DZIECI DUSZĄ SIĘ SAMYM ŚCISKIEM A DO TEGO TE MASECZKI...

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 2 (8)

    Ania, w dniu 08-09-2020 13:29:50 napisał:

    Wszędzie odstepy, wejść nie można. A PKS robi korona-party

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (5)

    JAKIŚ, w dniu 08-09-2020 14:12:27 napisał:

    O 7:30 NA UL. POZNAŃSKIEJ W NAKLE DZIECI WYSIADAJĄ Z PRZEPEŁNIONEGO AUTOBUSU!!! TEN AUTOBUS OPISZCIE BO TAM NAPRAWDĘ JEST ŚCISK, A NIE NA TRASIE WITOSŁAW-NAKŁO

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -3 (17)

    MP, w dniu 08-09-2020 14:31:57 napisał:

    Ja mojemu dziecku zabroniłem nosić maski i nie wyrażam zgody na codzienne pomiary temperatury.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (8)

    Dr Dre, w dniu 08-09-2020 14:39:50 napisał:

    Nażekajcie więcej A podstawia dodatkowe autobusu ale nie stekajcie jak bilety zdrożeją Myślicie że w Bydgoszczy w komunikacji mieskiej jest lepiej

    odpowiedz

    • 11 (13)

    Adrian, w dniu 08-09-2020 14:40:50 napisał:

    Dajcie już sobie spokój z tą pseudopandemią

    odpowiedz

    • 2 (2)

    rodzic, w dniu 08-09-2020 14:58:34 napisał:

    Czekamy za chodnikami do Lubaszcza i Karnowa,tam młodzież dojężdża od lat,władze się zmieniają a problem zostaje.Tylko ślepy,głuchy o tym nie wie!!!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 9 (13)

    Hary, w dniu 08-09-2020 15:13:28 napisał:

    Kierowca nie jest od tego jak ktoś zdejmie maseczkę żeby patrzeć do tyłu i mu zwracać uwagę tylko musi być skupiony na drodze

    odpowiedz

    • 4 (10)

    Zaburzenia urojeniowe, w dniu 08-09-2020 15:35:55 napisał:

    Droga internautko obawiać się nie musisz że jakiś wyimaginowany wirus cię dopadnie .Szybciej spodziewaj się że zapadniesz na chorobę psychiczną tzw.urojenie paranoidalne a ta nieleczona i w porę nierozpoznana naprawdę pozostawi ślad na twojej psychice.Zaburzeń urojeniowych nie wolno lekceważyć.

    odpowiedz

    • 2 (4)

    naklok, w dniu 08-09-2020 15:42:16 napisał:

    co ten napierala robi

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (5)

    PL, w dniu 08-09-2020 16:29:45 napisał:

    ...i bardzo dobrze..... chociaż ktoś normalnie do życia podchodzi.....

    odpowiedz

    • 4 (8)

    Mama, w dniu 08-09-2020 16:34:27 napisał:

    To już nawet o te maseczki i koronawirus chodzi. Tylko autobusy zwyczajnie są przepełnione. Nie zabierają wszytskich z przystanków. Spora cześć autobusów jest wycofana a ludzie są upychani jak rzeczy. Kto pierwszy ten lepszy. Co jak dojdzie do wypadku? Jak dzieci mają bezpiecznie dojechać do szkoły??? Ten problem pojawia się co roku. Tylko nikt z tym nic nie robi.

    odpowiedz

    • 0 (4)

    nakielanin, w dniu 08-09-2020 16:44:28 napisał:

    To wy chyba nigdy nie jechaliście nyską na trasie Nakło Potulice. Przepełniony po brzegi argos

    odpowiedz

    • 1 (3)

    kek, w dniu 08-09-2020 17:39:51 napisał:

    Średnio w dużych autobusach jest 48 miejsc siedzących jakby zastosować się do wszystkich rozporządzeń czyli 4 miejsca zabrać już z góry za kierowcą i na przeciwko do tego jedna osoba na jedno siedzenie wychodzi nam ~20osób. Czyli ile takich autobusów musieliby puścić? 4? 5? Kogo na to stać? Od razu wszyscy przewoźnicy albo wywindowaliby ceny na poziomie taksówek, albo przestaliby jeździć. Rozumiem, że nie jest to zbyt komfortowe, ale też nie ma realnych szans by przystosować wszystkie wymysły jakiś ,,mądrych" głów, które ostatnio raz autobus widziały w czasach PRLu.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 5 (5)

    Sraczyński jarek, w dniu 08-09-2020 20:00:28 napisał:

    Podziękujcie naszej władzy czyli PiS i ich program PKS+ czy tam minus

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (9)

    Nieważne , w dniu 08-09-2020 20:32:01 napisał:

    Przepraszam bardzo to kierowca zabiera tyle ile może i jeszcze źle pani Internautko niech się pani nie ośmiesza . A co kierowca może za to że niektórzy nie przestrzegają zasad proszę tak się zastanowić A nie latac po gazetach i siać sament powinna pani się cieszyć że wgl pani dziecko do tej szkoły dojedzie .

    odpowiedz

    • 1 (3)

    Witoslaw, w dniu 08-09-2020 20:37:23 napisał:

    To jakaś Pani w debionku miała jakiś problem do nas pasażerów dziś rano a sama maseczki nie nosi a innym przytyka. W artykule czy kierowca zabrał wszystkich czy też nie to jej źle przykra kobieta

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (3)
    • 3 (7)

    wwww, w dniu 08-09-2020 20:58:34 napisał:

    Niestety taki sam problem jest na trasie Sadki- Nakło. Panuję taki ścisk, że można nie tylko udusić sie przez maseczki ale też przez tłok osób.

    odpowiedz

    • 8 (10)

    Sadkowianka, w dniu 08-09-2020 21:06:12 napisał:

    Pks sprzedał tyle biletów s nie podstawia autobusów!!!! Ten problem był zawsze. A sanepid potrafi sprawdzić czy maseczkę ma babcia w osiedlowym sklepie. By się lepiej zajęli autobusami np inspekcja drogowa czy przewożą zgodnie z ilością miejsc

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Anonimowa Autorka , w dniu 08-09-2020 21:57:49 napisał:

    Jeszcze gorzej jest w autobusach relacji Kcynia - Gromadno - Nakło!!! Autobusy są przepełnione od bardzo długiego czasu, nawet przed pandemią w zeszłym roku. Brak miejsc stojących, ścisk, i to już w połowie trasy. Ostatnio miały jechać już 2 autobusy i tak było ale tylko przez 2 dni. Kolejnego dnia 2 autobus nie dotarł, a dzieci nie dostały się na zajęcia lekcyjne!! Z autobusami powrotnymi relacji Nakło - Kcynia wcale nie jest lepiej. Oczywiście PKS nic z tym nie robi, zachwuje się tak jakby było wszystko ok

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Ten ze Slesina, w dniu 08-09-2020 22:23:03 napisał:

    Toc przywódcy z PIS mówili przed wyborami że wirus w odwrocie nie ma czego się bać, głosujcie :) program PKS plus cudnie brzmi :) ciekawe co teraz będzie teleportacja plus :) nasa może się uczyć od profesora z PIS:)

    odpowiedz

    • 2 (4)

    Appelbaum, w dniu 08-09-2020 22:37:34 napisał:

    A kto wierzy w wirusa? Może głos internauty...

    odpowiedz

    • 1 (3)

    Kaj, w dniu 09-09-2020 04:39:37 napisał:

    Niektórzy to tylko potrafią kablowac

    odpowiedz

    • 1 (3)

    Ten niewierzący w covid19, w dniu 09-09-2020 06:36:48 napisał:

    kowida nie ma

    odpowiedz

    • 4 (6)

    Zaniepokojony, w dniu 09-09-2020 07:33:39 napisał:

    Na dodatek w tym autobusie dziecko zwróciło się do opiekunki pracującej w szkole w Olszewce per proszę Pani ten to i owo... a owa opiekunka zwróciła uwagę temu dziecku, że nie mówi się proszę pani lecz proszę panią. Takich mamy nauczycieli nakarmionych papką z TV oraz Harlekinów

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 9 (11)

    Aga, w dniu 09-09-2020 07:57:44 napisał:

    PKS wie ile sprzedał biletów miesięcznych, więc są świadomi tego ile osób pojedzie, tym bardziej, że kolejny autobus do Nakła jest sporo godzin później, więc dzieci nie mają możliwości jechać późniejszym kursem do szkoły. Codziennie jest w tym autobusie tłoczno, jestem codziennie więc widzę, już w połowie trasy dzieci stoją bo nie ma miejsc, ale we worek było wyjątkowo dużo osób, rzeczywiście nie wszystkie dzieci się zmieściły i zostały na przystanku. Ale nie jest to wina kierowcy, tak samo brak maseczek, kierowca nie jest od pilnowania tego, żeby nie ściągać maseczek. Gorzej jest z autokarami powrotnymi,. Pierwszy kurs z Nakła jest o 13.40 i dzieci które mają 4 lub 5 lekcji siedzą na świetlicy po 2,5godziny czy 1,5 godziny, bo nie maja czym wrócić. PKS bilety sprzedał, ale zapewnić połączenia to już zapomniał Dodatkowo na przystankach nie ma aktualnych rozkładów jazdy, wiszą te które były zanim wycofali wszystkie połączenia w tym kierunku, więc nawet nie wiadomo o której pojedzie jakikolwiek autobus, a dodzwonić się do PKSu po informację graniczy z cudem, trzeba jechać na miejsce zapytać o połączenia, gdyż niektóre szkoły też nie miały informacji od PKSu, a osoba która udziela tam informacji traktuje wszystkich jak intruzów. Trzeba odbierać telefon albo wywiesić chociaż kartki na przystankach i nikt by nie dopytywał.

    odpowiedz

    • 9 (11)

    xyz, w dniu 09-09-2020 08:25:54 napisał:

    Zawsze zadziwiał mnie fenomen i monopol PKS. Mają wszystko tak zelektronizowane. Każdy bilet jest przykładany do czytnika, więc doskonale wiedzą jakie jest nasilenie ruchu w jakich godzinach. Zamiast dusić ludzi jak sardynki, może dostawić kurs w godzinach najbardziej obleganych, a tam gdzie jadą tylko dwie osoby przełożyć na wspólny godzinę później. Nie wiem czy ktoś to analizuje. To już nie chodzi o COVID-19 ale a o czystą przyzwoitość i ludzkie warunki...

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 5 (7)

    A, w dniu 09-09-2020 09:09:04 napisał:

    A może też władze gminy Sadki powinny pomyśleć o zapewnieniu transportu dla mieszkańców tej gminy, bo w gminie Sadki jest największy problem z dojechaniem dokądkolwiek, nawet do Sadek, i powrotem. W ciągu roku szkolnego dzieci jeżdżą do szkoły. Ale też przez cały rok ludzie chcieliby dojechać do pracy, do urzędu czy do lekarza i wrócić też. Nie wszyscy mają samochody i nie każdy ma obok siebie kogoś kto ten transport może zapewnić.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 5 (7)

    Wioletta, w dniu 09-09-2020 09:41:52 napisał:

    tak to prawda córka dojezdza do Nakła PKSem.....pełno ludzi norma, brak informacji na przystankach, stare rozkłady i co drugi nieaktualny !!!!!

    odpowiedz

    • -2 (6)

    rodzic, w dniu 09-09-2020 12:01:40 napisał:

    W "tamtych latach" za złej komuny,też było ciasno,wszyscy uczniowie i dorosli przeżyli i mają się dobrze.Skończcie z tymi wymaganiami,młodzież musi się dostosować do tych warunków,takie jest życie za obecnej nam panującej władzy.Wara od kierowców,oni robią swoje.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (2)

    Janusz, w dniu 09-09-2020 14:39:30 napisał:

    Racją robią swoje a młodzież nie jest taka zła gorsze są mamusie typu pani internaltka...

    odpowiedz

    • -1 (5)

    Fazij, w dniu 09-09-2020 14:44:01 napisał:

    Autorka opowiadania chyba jest po dragach synek poczestowal jak widać mają niezłego kopa!!!

    odpowiedz

    • 3 (5)

    Pasażer z dębowa, w dniu 09-09-2020 20:51:17 napisał:

    Od kąd Pan Wojtek odszedł z dyspozytornij wszystko zmieniło się na gorsze jego następca nie ogarnia tematu... Kierowcy nie zdarzają wrócić z trasy na koleją trasę... Autobusy mają spóźnienia my płacimy za bilety i czekamy a puzniej okazuje się że jest przepełniony. Jeśli kierowca zabierze wszystkich to ma problem że jedzie za dużo osób jakby nie zabrał i ktoś by został też była by awantura... Pani na dyspozytornij często nic nie wie i nie chętnie udziela informacji

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Ciekawski, w dniu 09-09-2020 21:57:45 napisał:

    Z powyższych komentarzy wynika ze jedzi tam też opiekunką to dlaczego Ona nie zwróci uwagi żeby dzieci ubraly maseczki no chyba po coś tam jest prawda???

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Ja, w dniu 10-09-2020 04:32:35 napisał:

    To Wy macie autobusy? W Kcyni to toyota dojeżdżamy

    odpowiedz

    • -1 (1)

    Cinek, w dniu 10-09-2020 08:11:39 napisał:

    Nygusy z Nakielskiego sanepidu boją się kontrolować autobusy wola pospacerować po sklepach a w autobusach kierowcy zwłaszcza od Sobieszanskiego wpuszczają wszystkich bez maseczek też bo liczy się tylko kasa i kasa w dupie mają przepisy autobusy nabiglowane po sam sufit w pksie jest podobnie

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Olek, w dniu 10-09-2020 19:04:42 napisał:

    A ja mam pytanie do Administratora dla czego odpowiedzi pod widocznymi komentarzami sa niedostępne Hmmmm....

    odpowiedz

    • -1 (1)

    Dr Eryk, w dniu 11-09-2020 17:45:56 napisał:

    Natalka uważaj na ptasia grypę

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Pracuś, w dniu 12-09-2020 12:04:38 napisał:

    Opiekunce dajecie spokój jeździ żeby kasą leciała co będzie się przepracować

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Deska elewacyjna
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Nadanie modnej linii
Żel UV 5ml
7,50PLN
Nowe stylizacje
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)